kina.krakow.pl
Film

Wielkie piękno

La grande bellezza
Reżyseria: Paolo Sorrentino

Repertuar filmu "Wielkie piękno" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Wielkie piękno" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Wielkie piękno
Tytuł oryginalny: La grande bellezza
Czas trwania: 142 min.
Produkcja: Włochy / Francja , 2013
Gatunek: komedia / dramat
Premiera: 7 lutego 2014
Dystrybutor filmu: Film Point Group

Reżyseria: Paolo Sorrentino
Obsada: Toni Servillo, Carlo Verdone, Sabrina Ferilli, Carlo Buccirosso, Iaia Forte, Isabella Ferrari, Serena Grandi

Jep Gamberdella (Toni Servillo) – przystojny, czarujący mężczyzna, pomimo pierwszych oznak starzenia – w pełni korzysta z życia. Chodzi na eleganckie kolacje i przyjęcia, gdzie - jako znany dziennikarz i nałogowy uwodziciel - jest zawsze mile widziany. W młodości napisał powieść, która przyniosła mu nagrodę literacką i reputację sfrustrowanego pisarza. Na tarasie jego rzymskiego apartamentu z widokiem na Koloseum wydaje przyjęcia, na których „ludzka aparatura” – jak brzmiał tytuł jego powieści – rozbierana jest do naga. Znużony swoim stylem życia, Jep marzy czasem, aby raz jeszcze wziąć do ręki pióro.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 487 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Wielkie piękno

Wasze opinie

Mimbla 4. lipca 2024, 17:40

Wielka nuda. Wyszłam mocno rozczarowana...

Jeep 12. sierpnia 2016, 21:03

Nie dla fanów "Żółwi Ninja" ;)

v. 15. listopada 2014, 15:58

Wspanialy, rzeczywiście la Grande Bellezza! Wiem o czym mowie - 30 lat mieszkalem w Rzymie.

ELA WM 24. czerwca 2014, 21:04

Genialny film, bardzo twórczo rozbudowujący wątki z dzieł Felliniego. Groteskowy obraz bohemy XXI wieku. Wiele ważnych dla dojrzałego (też wiekowo) odbiorcy przemyśleń na temat co w życiu jest najważniejsze, co nadaje mu sens. Przepiękne obrazy ukazują klimat Rzymu i Włoch. Muzyka wspaniale podkreśla nastrój chwili uwiecznionej na ekranie.

Idiom 29. maja 2014, 14:47

Jak dla mnie super, ale żyjemy w czasach odwracania pojęć i ktoś może nazwać kino tak majestetycznie eleganckie i ładne, jako kiczowate i pretensjonalne. :) Ja film kupuję w całości i podoba mi się jego charakter - pole refleksji, które pozostawia po sobie, bo dotyka wielu tematów.

pazza.eu 26. kwietnia 2014, 19:30

Znakomity film! Wyjatkowo piekny i - bez udziwnien - gleboki. Ale nie doceni go osoba zbyt mloda, tym bardziej jesli nie zna Rzymu. Prawde mowiac to film do bolu realistyczny.
Rzym taki jest: i przepiekny i brudny i odrapany i pelen arcydziel . Romani takze bardzo prawdziwi: z jednej strony blichtr, snobizm i tony falszywej bizuterii, a takze wyjatkowo wrazliwi,, niepewni i pogodzeni z fatum. I z anonimowym mafioso za sciana ;)
La vita e cosi.......
PS. Polki mialy bardzo zla opinie i trzeba powiedziec, ze na nia "ciezko" zapracowaly w latach 70 - 80-tych, ale obecnie zastepuja je udanie "ruso-ukrainki" i "bulgaro-rumunki" (nie do odroznienia przez Wlochow).

Kasia 12. kwietnia 2014, 19:03

Przegadany, nudny film

Wabik 10. kwietnia 2014, 20:51

Rozwleczona i nieznośnie pretensjonalna mega-nuda. Wszystkie możliwe tropy i refleksje potwornie banalne i nieodkrywcze, żadnych zaskoczeń. I jaki piękny Rzym??? Kilka ładnych ujęć rozrzuconych nie wiadomo po co, a reszta może się toczyć w dowolnym mieście. Gorąco odradzam!

As 4. kwietnia 2014, 21:54

O ważnych sprawach z inteligentnym poczuciem humoru, portret bogatych afer miasta, autora który chce czegoś więcej, z dobra muzyka, pasuje tu do siebie wszystko, z duża wrażliwością wyśmiania zostaje sztuka współczesna,

Ejdzbiol 7. marca 2014, 12:33

Wielkie piękno, zdecydowanie bez piękna. Ładny obraz jeśli chodzi o część wizualną, jednak zarówno symbolika jak i postacie mocno naciągane. I ta ABSOLUTNIE KOSZMARNA MUZYKA! Jedynie dla ludzi zakochanych we Włoszech, bądź w Fellinim - a i nie zawsze.
PS. Czy naprawdę kino Europejskie upada tak nisko żeby wciskać nam taki film? Zastanówcie się nad tym poważnie.

iv 6. marca 2014, 19:03

naprawde olsniewający... tak piekny, że nie chciałam aby się skończył....bede do tego filmu wracać

Agnieszka 21. lutego 2014, 21:51

A ja jakoś na nie ... Zmęczyłam się ... Niby piękny Rzym, ale obrzydzony: niesmaczni ludzie - takie dno bogactwa i duchowej biedy; w tle nostalgia bohatera i dzika zabawa donikąd; o Polkach reżyser też ma złe zdanie; cynizm nie tylko w tym względzie więc zmęczyłam się.. Wielkie piękno bez piękna?

jaga 15. lutego 2014, 14:18

Inny ,Fellinii?-warto zobaczyć - dobry.

jaga 14. lutego 2014, 21:35

Tak- wielkie piękno -może Fellini - warto zobaczyć ---- inny -takie kino lubię .

polcia 14. lutego 2014, 15:48

Film dla ludzi umiejących odczytać symbole,zastanawiających się nad ludzkim jestestwem. No i piękny Rzym.

Miko 9. lutego 2014, 13:11

Film po prostu piękny! Takie wyczucie estetyki mają tylko Włosi. Chociaż przekaz filmu jest jednoznacznie smutny, a nawet przygnebiający, to uroda jego tak wielka, że ogląda się go niemal "w natchnieniu". Po jego obejrzeniu nie dziwi fakt, że na całym świecie jest aż tylu italofilów, no i ludzi zakochanych w Rzymie.

ewa 3. lutego 2014, 22:37

Wspanialy, widzialam bez uprzedzen, zaraz gdy wyszedl we Wloszech. Nie moglam wyjsc z sali! Wielkie piekno, wielka poezja i wielkie czlowieczenstwo !

Dodaj nowy komentarz Wielkie piękno

Twoja opinia o filmie: