kina.krakow.pl
Film

The Great Beauty

La grande bellezza
Directed by: Paolo Sorrentino

Cinema program "The Great Beauty" in Kraków

No showtimes for movie "The Great Beauty" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Wielkie piękno
Original title: La grande bellezza
Runtime: 142 min.
Production: Włochy / Francja , 2013
Category: comedy / drama
Release Date: 7 February 2014
Distribution: Film Point Group

Directed by: Paolo Sorrentino
Cast: Toni Servillo, Carlo Verdone, Sabrina Ferilli, Carlo Buccirosso, Iaia Forte, Isabella Ferrari, Serena Grandi

Jep Gamberdella (Toni Servillo) - handsome, charming man, despite the first signs of aging - take full advantage of life. The idea for elegant dinners and receptions, where - as a well-known journalist and inveterate seducer - is always welcome. In his youth he wrote a novel that earned him a reputation for literature and frustrated writer. On the terrace of his Rome apartment overlooking the Colosseum seems acceptable, in which "the human apparatus" - as was the title of his novel - is undressed naked. Weary of their lifestyle, dreams Jep time to once again take up the pen.Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
487 votes. | Rate movie

Movie trailer: The Great Beauty

Your comments

Mimbla 4. July 2024, 17:40

Wielka nuda. Wyszłam mocno rozczarowana...

Jeep 12. August 2016, 21:03

Nie dla fanów "Żółwi Ninja" ;)

v. 15. November 2014, 15:58

Wspanialy, rzeczywiście la Grande Bellezza! Wiem o czym mowie - 30 lat mieszkalem w Rzymie.

ELA WM 24. June 2014, 21:04

Genialny film, bardzo twórczo rozbudowujący wątki z dzieł Felliniego. Groteskowy obraz bohemy XXI wieku. Wiele ważnych dla dojrzałego (też wiekowo) odbiorcy przemyśleń na temat co w życiu jest najważniejsze, co nadaje mu sens. Przepiękne obrazy ukazują klimat Rzymu i Włoch. Muzyka wspaniale podkreśla nastrój chwili uwiecznionej na ekranie.

Idiom 29. May 2014, 14:47

Jak dla mnie super, ale żyjemy w czasach odwracania pojęć i ktoś może nazwać kino tak majestetycznie eleganckie i ładne, jako kiczowate i pretensjonalne. :) Ja film kupuję w całości i podoba mi się jego charakter - pole refleksji, które pozostawia po sobie, bo dotyka wielu tematów.

pazza.eu 26. April 2014, 19:30

Znakomity film! Wyjatkowo piekny i - bez udziwnien - gleboki. Ale nie doceni go osoba zbyt mloda, tym bardziej jesli nie zna Rzymu. Prawde mowiac to film do bolu realistyczny.
Rzym taki jest: i przepiekny i brudny i odrapany i pelen arcydziel . Romani takze bardzo prawdziwi: z jednej strony blichtr, snobizm i tony falszywej bizuterii, a takze wyjatkowo wrazliwi,, niepewni i pogodzeni z fatum. I z anonimowym mafioso za sciana ;)
La vita e cosi.......
PS. Polki mialy bardzo zla opinie i trzeba powiedziec, ze na nia "ciezko" zapracowaly w latach 70 - 80-tych, ale obecnie zastepuja je udanie "ruso-ukrainki" i "bulgaro-rumunki" (nie do odroznienia przez Wlochow).

Kasia 12. April 2014, 19:03

Przegadany, nudny film

Wabik 10. April 2014, 20:51

Rozwleczona i nieznośnie pretensjonalna mega-nuda. Wszystkie możliwe tropy i refleksje potwornie banalne i nieodkrywcze, żadnych zaskoczeń. I jaki piękny Rzym??? Kilka ładnych ujęć rozrzuconych nie wiadomo po co, a reszta może się toczyć w dowolnym mieście. Gorąco odradzam!

As 4. April 2014, 21:54

O ważnych sprawach z inteligentnym poczuciem humoru, portret bogatych afer miasta, autora który chce czegoś więcej, z dobra muzyka, pasuje tu do siebie wszystko, z duża wrażliwością wyśmiania zostaje sztuka współczesna,

Ejdzbiol 7. March 2014, 12:33

Wielkie piękno, zdecydowanie bez piękna. Ładny obraz jeśli chodzi o część wizualną, jednak zarówno symbolika jak i postacie mocno naciągane. I ta ABSOLUTNIE KOSZMARNA MUZYKA! Jedynie dla ludzi zakochanych we Włoszech, bądź w Fellinim - a i nie zawsze.
PS. Czy naprawdę kino Europejskie upada tak nisko żeby wciskać nam taki film? Zastanówcie się nad tym poważnie.

iv 6. March 2014, 19:03

naprawde olsniewający... tak piekny, że nie chciałam aby się skończył....bede do tego filmu wracać

Agnieszka 21. February 2014, 21:51

A ja jakoś na nie ... Zmęczyłam się ... Niby piękny Rzym, ale obrzydzony: niesmaczni ludzie - takie dno bogactwa i duchowej biedy; w tle nostalgia bohatera i dzika zabawa donikąd; o Polkach reżyser też ma złe zdanie; cynizm nie tylko w tym względzie więc zmęczyłam się.. Wielkie piękno bez piękna?

jaga 15. February 2014, 14:18

Inny ,Fellinii?-warto zobaczyć - dobry.

jaga 14. February 2014, 21:35

Tak- wielkie piękno -może Fellini - warto zobaczyć ---- inny -takie kino lubię .

polcia 14. February 2014, 15:48

Film dla ludzi umiejących odczytać symbole,zastanawiających się nad ludzkim jestestwem. No i piękny Rzym.

Miko 9. February 2014, 13:11

Film po prostu piękny! Takie wyczucie estetyki mają tylko Włosi. Chociaż przekaz filmu jest jednoznacznie smutny, a nawet przygnebiający, to uroda jego tak wielka, że ogląda się go niemal "w natchnieniu". Po jego obejrzeniu nie dziwi fakt, że na całym świecie jest aż tylu italofilów, no i ludzi zakochanych w Rzymie.

ewa 3. February 2014, 22:37

Wspanialy, widzialam bez uprzedzen, zaraz gdy wyszedl we Wloszech. Nie moglam wyjsc z sali! Wielkie piekno, wielka poezja i wielkie czlowieczenstwo !

Add new comment The Great Beauty

Your opinion about the movie: