kina.krakow.pl
Film

Ulubieńcy Ameryki

America's Sweethearts
Reżyseria: Joe Roth

Repertuar filmu "Ulubieńcy Ameryki" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Ulubieńcy Ameryki" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Ulubieńcy Ameryki
Tytuł oryginalny: America's Sweethearts
Czas trwania: 103 min.
Produkcja: USA , 2001
Premiera: 16 listopada 2001
Dystrybutor filmu: Warner

Reżyseria: Joe Roth
Obsada: Julia Roberts, Billy Crystal, John Cusack, Catherine Zeta-Jones

Romantyczna komedia. Weteran branży reklamowej stara się za wszelką cenę wypromować filmowy romans z udziałem gwiazdorskiej pary, która w życiu prywatnym właśnie z wielkim hukiem ze sobą zerwała.

Kiki Harrison (Julia Roberts) jest oddaną asystentką i siostrą pięknej, ale narcystycznej gwiazdy Gwen Harrison (Catherine Zeta-Jones). Życie ze sławną siostrą nigdy nie było łatwe dla nieporadnej i mało zdecydowanej Kiki. Stało się jeszcze trudniejsze od momentu, gdy zgodziła się pomóc Gwen i jej mężowi Eddiemu Thomasowi (John Cusack), z którym jest w separacji, w ostatnim publicznym występie promującym ich najnowszy film. Dziennikarz Lee Phillips (Billy Crystal), który od dawna interesował się tym wydarzeniem, ma sprawić, aby ten weekend przeszedł bez komplikacji. Niestety - nie ma już miłości między aktorską parą po dziewięciu udanych filmach i osiemnastu miesiącach nieprzyjemnej separacji, spowodowanej romansem Gwen z jej partnerem filmowym, Hiszpanem Hectorem (Hank Azaria). Na początku wydaje się, że głównym zadaniem Lee i Kiki będzie utrzymanie pokoju między Gwen i Eddiem oraz ich nieskazitelnego wizerunku publicznego. Niebawem jednak Kiki będzie musiała sprostać trudniejszemu wyzwaniu, gdy jej długoletnia przyjaźń z Eddiem niespodziewanie zacznie stawać się czymś więcej.

„Jest to poniekąd opowieść o Kopciuszku. To uniwersalna historia - każdy kto kiedyś miał trudności z poświęceniem dostatecznej uwagi swojej rodzinie lub przyjaciołom, może się z nią utożsamiać" - mówi reżyser Joe Roth.
Producenci Susan Arnold oraz Donna Arkoff Roth wspominają z sentymentem:„Ulubieńcy Ameryki są klasyczną komedią w starym stylu".
W rolach głównych występuje plejada hollywoodzkich gwiazd, na jej czele stanęli: Julia Roberts, Billy Crystal, Catherine Zeta-Jones, John Cusack, Hank Azaria, Stanley Tucci, Christopher Walker, Alan Arkin i Seth Green.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1409 razy. | Oceń film

Wasze opinie

Luqas 23. grudnia 2001, 2:05

A ja się pośmiałem...
... ale nie warto przepłacać za kino, dobry film video na mroźny zimowy wieczór.

Lenoczka 10. grudnia 2001, 12:43

dno, prymitywny humor, strasznie sie zawiodlam
Film beznadziejny, zero pomyslowosci, jedyne na co mozna popatrzec to Julia Roberts, ale po za tym to cieniutko.

Dodaj nowy komentarz Ulubieńcy Ameryki

Twoja opinia o filmie: