kina.krakow.pl
Film

America's Sweethearts


Directed by: Joe Roth

Cinema program "America's Sweethearts" in Kraków

No showtimes for movie "America's Sweethearts" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Ulubieńcy Ameryki
Original title: America's Sweethearts
Runtime: 103 min.
Production: USA , 2001
Release Date: 16 November 2001
Distribution: Warner

Directed by: Joe Roth
Cast: Julia Roberts, Billy Crystal, John Cusack, Catherine Zeta-Jones

Romantyczna komedia. Weteran branży reklamowej stara się za wszelką cenę wypromować filmowy romans z udziałem gwiazdorskiej pary, która w życiu prywatnym właśnie z wielkim hukiem ze sobą zerwała.

Kiki Harrison (Julia Roberts) jest oddaną asystentką i siostrą pięknej, ale narcystycznej gwiazdy Gwen Harrison (Catherine Zeta-Jones). Życie ze sławną siostrą nigdy nie było łatwe dla nieporadnej i mało zdecydowanej Kiki. Stało się jeszcze trudniejsze od momentu, gdy zgodziła się pomóc Gwen i jej mężowi Eddiemu Thomasowi (John Cusack), z którym jest w separacji, w ostatnim publicznym występie promującym ich najnowszy film. Dziennikarz Lee Phillips (Billy Crystal), który od dawna interesował się tym wydarzeniem, ma sprawić, aby ten weekend przeszedł bez komplikacji. Niestety - nie ma już miłości między aktorską parą po dziewięciu udanych filmach i osiemnastu miesiącach nieprzyjemnej separacji, spowodowanej romansem Gwen z jej partnerem filmowym, Hiszpanem Hectorem (Hank Azaria). Na początku wydaje się, że głównym zadaniem Lee i Kiki będzie utrzymanie pokoju między Gwen i Eddiem oraz ich nieskazitelnego wizerunku publicznego. Niebawem jednak Kiki będzie musiała sprostać trudniejszemu wyzwaniu, gdy jej długoletnia przyjaźń z Eddiem niespodziewanie zacznie stawać się czymś więcej.

„Jest to poniekąd opowieść o Kopciuszku. To uniwersalna historia - każdy kto kiedyś miał trudności z poświęceniem dostatecznej uwagi swojej rodzinie lub przyjaciołom, może się z nią utożsamiać" - mówi reżyser Joe Roth.
Producenci Susan Arnold oraz Donna Arkoff Roth wspominają z sentymentem:„Ulubieńcy Ameryki są klasyczną komedią w starym stylu".
W rolach głównych występuje plejada hollywoodzkich gwiazd, na jej czele stanęli: Julia Roberts, Billy Crystal, Catherine Zeta-Jones, John Cusack, Hank Azaria, Stanley Tucci, Christopher Walker, Alan Arkin i Seth Green.


Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
1409 votes. | Rate movie

Your comments

Luqas 23. December 2001, 2:05

A ja się pośmiałem...
... ale nie warto przepłacać za kino, dobry film video na mroźny zimowy wieczór.

Lenoczka 10. December 2001, 12:43

dno, prymitywny humor, strasznie sie zawiodlam
Film beznadziejny, zero pomyslowosci, jedyne na co mozna popatrzec to Julia Roberts, ale po za tym to cieniutko.

Add new comment America's Sweethearts

Your opinion about the movie: