kina.krakow.pl
Film

Garden State


Directed by: Zach Braff

Cinema program "Garden State" in Kraków

No showtimes for movie "Garden State" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Powrót do Garden State
Original title: Garden State
Runtime: 109 min.
Production: USA , 2004
Release Date: 5 November 2004
Distribution: Forum Film

Directed by: Zach Braff
Cast: Natalie Portman, Zach Braff, Ian Holm

Dwudziestoparoletni Andrew Largeman (Zach Braff) większość swojego dotychczasowego życia spędził na silnych środkach antydepresyjnych. Z przepisanego mu na lata, przez ojca psychiatrę (Ian Holm), letargu wyrywa go konieczność powrotu do rodzinnego New Jersey. Powodem jest pogrzeb zmarłej nagle matki. Wymuszona po dziesięciu latach podróż sentymentalna, inspiruje „Large’a” do próby życia bez medykamentów. Tych kilka dni spędzonych w „Zielonym Stanie” staje się swego rodzaju wyprawą w przeszłość, w głąb siebie i w otchłań rodzinnych niedomówień. Na każdym kroku spotyka starych znajomych, którzy tworzą przedziwną mozaikę osobowości: nieustannie palącego skręty grabarza Marka (Peter Sarsgaard), pracowników barów szybkiej obsługi, czy naganiaczy systemów argentyńskich. Jednak każdy kolejny dzień nieubłaganie zbliża go do, za wszelką cenę unikanej i przez lata odkładanej, konfrontacji z ojcem. Zwykły zbieg okoliczności styka go też z losem Sam (Natalie Portman), dziewczyny, która jest obdarzona wszystkim, czego „Large’owi” brakuje. Właśnie jej imponujące ciepło i odwaga mogą stać się tym, co może zmienić jego życie.

Skromny film debiutanta został doceniony na najbardziej opiniotwórczych amerykańskich festiwalach filmowych. „Powrót do Garden State” znalazł się w oficjalnej selekcji Sundance, Los Angeles Festival i US Comedy Art Festival. Na festiwalu filmowym Maul podbił serca widzów i otrzymał nagrodę publiczności. To właśnie po prezentacji w Sundance film kupili wspólnie dwaj dystrybutorzy: Fox Searchlight Pictures i Miramax Films. Natomiast niesamowite przyjęcie po premierach w Nowym Jorku i Los Angeles zaowocowało zwiększeniem liczby kopii oraz dystrybucją w całych Stanach.


Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
1739 votes. | Rate movie

Your comments

pankasper 15. August 2005, 19:02

Powiedziałbym, że słaby
To ciekawe, że film ma tyle pochlebnych opini - dla mnie był bardzo przeciętny i lekko nudny. Aktorzy nie grają za dobrze w tym także Portman. Może ja nie jestem w stanie odczuć głębi tego filmu, ale dla mnie był też płytki. Żaden z wątków nie był dla mnie ani interesujący, ani nawet wiarygodny psychologicznie ... Ale jakby się miało zamiast tego oglądać głupie filmy to może lepiej zobaczyć ;-)

Łukasz 24. February 2005, 17:11

hmmm.....
Ten Film jest jak wiersz haiku...jego sens powinien zaistnieć w tobie....

Łukasz Kopiś 18. February 2005, 16:55

Ciekawe
Ciekawy i piękny film,chłopak się odblokowuje i zaczyna czuć,kiedy dosłownie grzebią jego matkę to syna nawet niestać na łzy,pamięta tylko złe chwile,czecz symbolicznie,kolega odkopuje matkę(wisiorek)który przypomina chłopcu ze były też dobre chwile,jak siedzi w tej wannie to dokonuje pewngo wglądu i kiedy widzi matkę z dobrej strony(Radość i Bezpieczeństwo które dostał od matki) dopiero zaczyna odczuwać(ŻAl po jej stracie) bo płaczemy za kimś kto sprawiał nam radość.Siedzi w wannie sumbol kobiecy brzucha matki...I końcowa scena kiedy mówi Dziewczynie ze musi sobie wszystko poukładać i dopiero wróci,w samolocie uświadamia sobie ze poukładał wracając do Garden(zmiana się dokonała jagby poza nim)bo zmiany się dokonują najczęśćiej wtedy gdy jej sobie nie uświadamiamy.On już się zmienił i wiele zrozumiał..i wiecie co Ja też..

ebony 8. February 2005, 16:40

nooo fajny :-]
... juz, juz mialam wydac niezbyt pochlebny wyrok ... a tu prosze zaskoczyl mnie i to konkretnie, po filmie siedzialm jak wryta jeszcze kilka minut i zastanawialam sie nad tym co do mnie wlasnie dotarlo ... to jeden z tych filmow niestety nielicznych ktore zmuszaja do myslenia i malego rekonesansu ... polecam

ida 2. February 2005, 20:30

wspaniały, powinno być więcej takich filmów
niezwykły, gorąco polecam:)!!!!!!!!!!!

kayleigh 1. February 2005, 22:48

w porządku
film ogólnie ok, choć to zależy kto co lubi. trochę mało się dzieje i wydaje się mało realistyczny jednak zakończenie bardzo dobre, budujące wiarę w sens życia :)
p.s. cmentarzyk chomików mnie rozwalił ;)))

eh 18. January 2005, 20:55

chyba trochę kocham Marię
Marysie są najlepsze...

tra la la 17. January 2005, 20:14

Ivo ma trochę racji co do zakończenia
super film, relaksujący i optymistyczny. Ot, zwykłe życie i nasze małe wojny opowiedziane bardzo osobiście. Klimat na "+" dla wszyskich spragnionych pozytywnych wibracji.

Makaron 15. January 2005, 15:12

cudo
po co pisac cos wiecej-cudo!!!!!

tfu 16. December 2004, 21:29

Przecudowny
Film jest zachwycający. O czym jest tak naprawdę? Dla każdego troche o czymś innym. Jest i o zmaganiu sie z życiem, zagubieniu, samotności, ale przede wszystkim o miłości. Tylko tyle i aż do tyle. Do tego świetna muzyka i cudowna Natalie Portman. Po wyjsciu z kina świat wydał mi się ciut piękniejszy. Polecam

MW 13. December 2004, 15:03

Niezwyczajny
Głęboki film. Wartościowy. Poczucie wyobcowania,które niejednokrotnie tak utrudnia życie.Może być tak, że człowiek nigdy nie wyjdzie ze swojej skorupy bądz kompleksów, ale i może być tak, że wybucha rewolucja i nasza ciężka egzystencja stanie się pozytywna czyli "życie ma sens".Często jest tak, że przesypiamy życie,umyka przez palce i kiedy tylko przychodzi niespodziewana pomoc trzeba z niej skorzystać,wbrew wszystkiemy ŁAPAĆ tę szansę,życ WYZWOLONYM i WOLNYM - kto obejrzał to zrozumie moją skróconą opinie. PS. Niektóre Oscarowe i zarazem komercyjne filmy, które ze względu na nadmiar formy nad treścią otrzmują VIVAT! przegrywaja z tym dziełem.Wiele jest tak niesamowitych filmów, które bez układów nie dostają tego na co zasługują.Tak samo jest w codziennym życiu, prawda? Kto ma układy ten żyje ...

i tyle 9. December 2004, 19:09

FAJ - NY!

tigra 6. December 2004, 9:35

film rewelacyjny!!
bardzo fajny film-muzyka rzeczywiscie rewelacyjna-klimaty jak Coldplay :-) dobrze sie oglada, nie nudzi, rewelacyjne dialogi!!!!!!polecam!!!

iskariota 5. December 2004, 14:18

inaczej niz wszyscy
Moim zdaniem, film jest przeslodzony. To bajka, dla starszych dzieci, spokojny sielankowy obraz stwarzajacy pozory rzeczywistosci. Komercja, z tym, ze ezoteryczna. Dobra muzyka, mozna pojsc z dziewczyna do kina, poogladac i sie pousmiechac. Tylko nie ma sie co nastawiac, na dyskusje po seansie. Ten film nie jest madry. Historia outsiderow, ktorych wszyscy dobrotliwie poklepuja po ramieniu.

ach 3. December 2004, 19:04

* * * * * *
Od pierwszej sceny fantastyczny, dynamiczny, inteligentny, w europejskim stylu, cos miedzy "Kumplami" a "Miedzy slowami" - bardzo warto zobaczyc... Szkoda ze zakonczenie jednak po amerykansku - a gdyby powtorzyl sie obrazek z poczatku filmu...:) Aha, i gratuluje tlumaczenia sceny przy koparce:
-Welcome home (Wracaj do domu)
-Thanks (Dzieki)

optymistycznie 1. December 2004, 19:55

aha, a scena u lekarza - majstersztyk od pierwszego zdania doktora :)

optymistycznie na nowo 1. December 2004, 19:53

żyć się bardziej chce po tym filmie, naprawde,
przesłanie jest proste, wszysko można przezwyciężyć a jeśli nie to przynajmniej wyjść z twarzą.

jay 1. December 2004, 12:43

i really liked it
funny and sad, a little bit of something for everyone. i highly recommend it.

ss 26. November 2004, 18:44

gitara!
bardzo mi sie podobał

zaratus 23. November 2004, 21:27

warto zobaczyć

Add new comment Garden State

Your opinion about the movie: