|

Top 10

  1. Furioza
  2. Dune
  3. No Time to Die
  4. Nędzarz i Madame
  5. Wesele
  6. Stranger Than Paradise
  7. Permanent Vacation
  8. Das Cabinet des Dr. Ca...
  9. Męczeństwo Joanny D'Ar...
  10. PitBull
KEI

Inception


Directed by: Christopher Nolan

Cinema program "Inception" in Kraków

No showtimes for movie "Inception" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Incepcja
Original title: Inception
Runtime: 143 min.
Production: USA / Wielka Brytania , 2010
Release Date: 30 July 2010
Distribution: Warner

Directed by: Christopher Nolan
Cast: Leonardo DiCaprio, Ken Watanabe, Joseph Gordon-Levitt

Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) jest zdolnym złodziejem, mistrzem niebezpiecznej sztuki ekstrakcji: kradzieży bezcennych sekretów z głębokich warstw podświadomości, gdy umysł ofiary jest najmniej strzeżony przed niebezpieczeństwem — podczas snu. Ta rzadka umiejętność sprawiła, że Cobb jest pożądanym specjalistą w zdradliwym świecie wywiadu gospodarczego. Z drugiej strony stracił przez swoją pracę wszystko, co kochał, i jest skazany na ciągłą ucieczkę. Teraz dostaje jednak szansę na odkupienie. Wykonanie ostatniego zlecenia będzie oznaczać odzyskanie życia, ale tylko pod warunkiem dokonania niemożliwego — incepcji. Zamiast perfekcyjnej kradzieży Cobb i jego zespół muszą zrobić coś innego: wszczepić do umysłu ofiary pomysł. Jeśli im się uda, dokonają zbrodni doskonałej.
Jednak nawet najstaranniejsze przygotowanie i ogromna wiedza i doświadczenie nie są w stanie przygotować grupy specjalistów do starcia z niebezpiecznym wrogiem, który przewiduje każdy ich ruch. Z wrogiem, z którym tylko Cobb może się zmierzyć.Average rate: 6.0
rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0
3179 votes. | Rate movie

Movie trailer: Inception

Your comments

widz 22. December 2010, 22:23

Całkiem dobry film średnio inteligentny widz nie będzie miał problemów z nadążeniem za akcją. Jest przykładem na to jak zrobić kino akcji i przemycić kilka głębszych myśli. O ile koncepcja ogólnie bardzo mi się podobało to będąc na poziomie "zimy" zaczął być delikatnie nużący. W sumie nastąpiło jakieś przebudzenie. Film może się podobać lub nie, dla mnie arcydziełem nie jest, ale nie żałuję kasy wydanej na bilet. Popieram zdanie, że oglądanie filmu poza salą kinową nie ma sensu po prostu nie da właściwego efektu.

Ghost 11. December 2010, 21:48

Film jest naprawdę zarąbiście dobry, a wszystkich krytykujących do próżni.

misza 11. December 2010, 17:33

REWELACJA!!!!!!!!!!! Jeśli ten film ma nie dostać 10/10 to który ma?????????? (p.s. oglądanie go na innym ekranie niż kinowy mija się z celem)

KRYTYK FILMOWY 2. December 2010, 9:23

Film nie jest arcydziełem, ale na pewno to kino z tego bardziej ambitnego. Zdecydowanie nie dla ludzi lubiących lekkie i łatwe do zrozumienia filmy. Pod koniec przy wchodzeniu w kolejne poziomy snów można się trochę pogubić, a spadająca przez pół godziny ciężarówka jest trochę irytująca dla niektórych ;) Dlatego zdecydowanie odradzam ten film osobom, które nie lubią tego typu zakręconej fabuły. Co do efektów i scen walki to są na bardzo dobrym poziomie, dla niektórych również irytujące bo zaburzają fabułę :) Ciężko dogodzić wszystkim, ale na przestrzeni kilku lat nie było wiele tak ciekawych tematów przedstawionych w filmach i zrobionych na przyzwoitym poziomie, więc należy to docenić. Może to nie Matrix, ale na pewno ciekawy film w porównaniu do gniotów, które ostatnio zalewają kina. Ktoś kto zarzuca filmowi brak konsekwencji i logiki chyba zapomina, że ten film nie jest o matematyce tylko o snach, a we śnie wszystko jest możliwe :)

flyanes 27. November 2010, 12:53

Film dość efektowny, ale trzeba być przygotowanym na szybkie kojarzenie elementów, bo fabuła jest dość skomplikowana.
Szłam na film nastawiona na coś naprwadę świetnego. Niestety film nie jest niczym niesamowitym - ot trochę efektów, fajny pomysł, aktorzy dobrze grający. Brakowało mi w nim jasności, żeby to całkiem rozkminić musiałabym iść drugi raz, co pewnie uczynię.

josef 22. November 2010, 1:07

dobry film - świeży, skomplikowana i dobrze prowadzona fabuła - warto się przejść

edi 14. November 2010, 14:52

Polecam - wciągający film, warto obejrzeć, nawet po to by skrytykować!

bezmian 7. November 2010, 18:36

Genialny film dla ludzi nie bojących się myśleć. :)

she 3. November 2010, 18:13

Pio'76 - oglądam różne filmy nie zawsze te ambitniejsze w związku z moja pracą zawodową, muszę znać och treść i ocenić. Nie zarzucam nikomu że lubi kino lekkie - to jego wybór i nie mówię że jest gorszy, po prostu inny, to tak jakby porównywać fanów horrorów i komedii - dwa różne gatunki i dwa różne spojrzenia na sprawę. A co do Twoich wątpliwości radzę film obejrzeć jeszcze raz, bo jak to typowy Polak od razu jak czegoś nie rozumie to na pewno to było głupie, zamiast spróbować pomyśleć nad tym mocniej ;) to jest kino akcji jakby nie było więc nie wiem dlaczego dziwią Cię sceny walki i tym podobne...

Martinez 1. November 2010, 0:55

Dobry film. Fabuła dla widza myślącego. Dobra gra aktorska, muzyka, zaskakujące momenty.
Di Caprio udowadnia że jest jak wino, z wiekiem coraz lepszy.

asa 30. October 2010, 0:20

świetny a zakonczenie... Jeszcze dlugo o niem rozmawialismy, a chyba o to chodzi zeby film pozostal w pamieci...

Pio'76 25. October 2010, 18:32

she, patrząc na listę filmów które komentowałaś i jakie masz na ich temat opinie, to na prawdę nie powinnaś innym zarzucać, że "przychodzą do kina i wychodzą", albo lubią kino lekkie. W kilku opiniach się zgadzam, ale ogólnie jestem bardziej krytyczny. Lubię kino trudne i wymagające myślenia. W przypadku Incepcji to myślenie właśnie wywaliło mnie z fabuły tego "dzieła". W wielu miejscach brak logiki albo brak uzasadnienia dla działań towarzystwa. Wystrzelono miliom kul, ale bez szczególnych efektów, spadanie itp. ma wybudzić - samochody skaczą z nasypów, śpiochy latają po całym samochodzie, ale śpią twardo. A scena wiązania paczki śpiochów jakimiś kablami i pchanie ich pod hotelowym sufitem do windy i jednoczesna walka w matriksowym stylu... Ryłem ze śmiechu :-D Wiatraczek w sejfie - Monty Python.

brakpodpisu 19. October 2010, 22:16

to ja dodam swoje 3 grosze: Film jest niesamowity, rewelacyjna gra aktorów, wspaniałe udźwiękowienie, i najważniejsze: wrażenie po wyjściu z kina nie do opisania, nigdy nie oglądam drugi raz filmu natomiast muszę obejrzeć incepcje ponownie. coś niesamowitego.

iHS 1. October 2010, 12:33

Nareszcie zobaczyłem i powiem tak - film zrobiony sprawnie, fabuła niezła, połączenie trzech szybkości upływu czasu - majstersztyk, scena ze spadaniem z mostu nie miała jeszcze odpowiednika we współczesnym kinem - ktoś niżej napisał o niej jako bzdurze, radziłbym do końca życie oglądać polsat . Wszyscy grają dobrze, nawet Leo do którego mam stosunek oziębły. Widać niestety drobne niekonsekwencje fabularne (dlaczego w warstwie zimowej wszyscy nie zaczęli lewitować), ale nie psują one znacząco filmu jako całości. Coś co z kolei psuje przyjemność, to moment w którym wychodzę z kina i widzę że trafiłem na sprawne połączenie "Eternal Sunshine on spotless mind" z "Matrixem" i w największym stopniu, i dziwię się że to się nie pojawiło wcześniejw zadnej recenzji (ale ostatecznie tylko ostatni looserzy czytają książki).."Ubik" Dicka. Zrzyna z Dicka jest tak oczywista i naturalna, że w połowie filmu dokładnie wiedziałem jaka będzie ostatni scena - i niestety minus dla scenarzysty za ciężką łapę do scenariusza i za to, że nie odpuścił sobie pokusy wsadzenia twistowego zakończenia - niby pasuje, ale zupełny brak suspensu, taka sztuka dla sztuki, i chwyt , co by nie powiedzieć, dość tani ( a dokładniej - bardzo potaniał od lat 70-tych). Sumarycznie - bardzo dobre, ale ktoś nas mimo wszystko robi na ograne chwyty.

she 25. September 2010, 23:53

Pio'76 jeśli uważasz że zakończenie zostało tak zrobione tylko po to żeby mogli stworzyć drugą część to widocznie nie zrozumiałeś filmu już od początku. Zakończenie pozostawia widzowi możliwość własnej interpretacji, dla każdego może być inna. Ale jeśli po prostu przychodzisz do kina i wychodzisz oczywiście dla Ciebie będzie to bez sensu. Podobnie jak w Wyspie Tajemnic (zresztą też genialnej) trzeba trochę samemu pogłówkować.
A wszystkim którzy lubią lekkie kino radzę odpuścić. Bo później powstają właśnie komentarze tego typu świadczące o totalnym niezrozumieniu tematu.

Pio'76 24. September 2010, 21:19

Alx, nie zrozumiałeś szyderstwa. Może trudno to pojąć, że mnie ten film nie porwał i tyle. Z tego pomysłu można było zrobić kawał niezłego kina, ale został zepsuty we wszystkich płaszczyznach. Za dużo ganiania, za dużo strzelania, za dużo spania w spaniu. Zrobili z niego banał. Tego filmu już nie trzeba nawet parodiować bo właśnie te ostatnie 40 minut to parodia wszystkiego co było wcześniej.

Karolka 24. September 2010, 13:39

Naprawdę bardzo ciekawy film. Porusza interesujący, a zarazem bardzo niebezpieczny temat. Dużo efektów specjalnych na szczęście nie zagłusza całej fabuły. Świetna gra aktorska: Leonardo DiCaprio, Marion Cotillard, Ken Watanabe, Ellen Page, Joseph Gordon-Levitt i Cillian Murphy. Niestety film poruszający tak skomplikowany i nowatorski temat jak ten nie jest dla wszystkich tzn. dla osób, które przychodzą na seans i przez cały czas bawią się komórką i jedzą popcorn. Bo żeby go zrozumieć trzeba mieć w pełni skupioną uwagę na każdy szczegół. Bo to jest Nolan panie i panowie! Nie żadne głupiutkie kino akcji!

dziunia 23. September 2010, 22:24

Szkoda czasu na takie badziewie.Wielka szkoda.To tyle w temacie ...

Alx 22. September 2010, 23:19

@Pio/76
"...z czego przez 40 ostatnich minut samochód spada z mostu do wody... "
Właśnie udowodniłeś jak "rozumiesz" ten film :)
P.S. Nie oglądaj Incepcji po raz drugi, z pewnością Twój stopień zrozumienia fabuły pozostanie na równie wysokim poziomie.

Zgodzę się z jednym : Faktycznie ilość strzelanek jest zdecydowanie za duża, ale to już próba dogodzenia gustom statystycznego widza, co po frekwencji najwyraźniej się udało.

Pio/76 21. September 2010, 22:47

Bzdury do czwartej potęgi. 2,5 godziny filmu z czego przez 40 ostatnich minut samochód spada z mostu do wody...
Gdzieś "głęboko" w tym filmie jest pokazany ważny dylemat kogoś nazywanego Cobbem, ale ganiający się przez 90% filmu faceci z karabinami zepsuli absolutnie WSZYSTKO. Poprzedni raz miałem ochotę wyjść z kina na Piratach z Karaibów 2. Dzisiaj zdarzyło się to po raz drugi. Do tego doczepili absolutnie tandetne zakończenie otwierające drzwi do drugiej części (tfu).
Nikt mi nie wmówi, że nie rozumiem tego filmu bo zdążyłem za fabułą, za tematem związku Cobba i Mel czy Mol, za wszystkimi czterema głębokościami fabuły. Pod koniec został mi już tylko śmiech.
Incepcja z pewnością będzie głównym wątkiem kolejnej części Strasznego Filmu. A może nie. To jest "Straszny Film" :P

Add new comment Inception

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Premieres

26 November
19 November
12 November
11 November
10 November

Coming soon

3 December
10 December
17 December
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2021 Repertuary.pl