kina.krakow.pl
Film

Cinema program "Gierek" in Kraków

No showtimes for movie "Gierek" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Gierek
Original title: Gierek
Production: Polska , 141
Release Date: 21 January 2022
Distribution: Mówi Serwis

Directed by: Michał Węgrzyn
Cast: Michał Koterski, Małgorzata Kożuchowska, Rafał Zawierucha

Gierek. Nazwisko, o którym słyszał w Polsce każdy, ale nikt nie zna jego prawdziwej historii. Kim był naprawdę? O czym marzył? Z kim się przyjaźnił? Komu ufał? Kogo kochał? Kto go zdradził?


Historia człowieka, który dziś wciąż budzi skrajne opinie porusza dogłębnie. Polityka bywa brudna, ale gdy dotyka ona całej rodziny, cena okazuje się zbyt duża do zapłacenia.


Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
22 votes. | Rate movie
IMDb© rate: Gierek on IMDb

Movie trailer: Gierek

Your comments

piotr 3. February 2022, 13:18

Tak zwana „poprawność polityczna” postanowiła uwalić ten film i obrzydzić go w oczach widzów zanim sami będą mieli okazje go zobaczyć i ocenić. Świadczą o tym histeryczne recenzje na czołówkach portali informacyjnych. To, że z Jaruzela w filmie zrobili lekkiego buca, nie psuje całego obrazu. Ogląda się dobrze i naprawdę nie wiadomo kiedy mija w kinie czas. Film nie nudzi, jest sprawnie nakręcony. Gra aktorska dobra. Nie wiem dlaczego chcą zohydzić pracę tych ludzi. Nie żałuje ani złotówki wydanej na bilet. Słowem: olejcie recenzje i wyróbcie sobie własne zdanie

Piotr 28. January 2022, 17:51

Pierwszy raz od dawna miałem ochotę wyjść przed końcem. Ostatnio tak miałem na jakiejś polskiej komedii romantycznej. Zresztą od tego czasu takie filmy omijam szerokim łukiem. Podpisuję się obiema rękami pod tym co napisał o tym filmie Pan Raczek. Opisał praktycznie to samo co ja powiedziałem żonie po wyjściu z kina :) Scenariusz bardzo słaby, gra aktorska niewiele lepsza. Momentami przypomina to jakąś kiepską komedię, na przykład większość scen z generałem.

D 23. January 2022, 21:02

Cudowny film, dawno mi się tak nic nie podobało

krakus 21. January 2022, 14:59

film dość sprawnie zrealizowany i nieźle zagrany (zwłaszcza Koterski bardzo dobrze radzi sobie z rolą), ale zawierajacy tak sztampowy podział na białe i czarne charaktery, tak uproszczone, żeby nie powiedzieć naiwne,interpretacje, że w trakcie oglądania zęby rozbolą każdego, kto ma jakie takie pojęcie o najnowszej historii.

Add new comment Gierek

Your opinion about the movie: