kina.krakow.pl
Film

Bez wstydu


Directed by: Filip Marczewski

Cinema program "Bez wstydu" in Kraków

No showtimes for movie "Bez wstydu" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Bez wstydu

Runtime: 80 min.
Production: Polska , 2012
Release Date: 20 July 2012
Distribution: Kino Świat

Directed by: Filip Marczewski
Cast: Mateusz Kościukiewicz, Agnieszka Grochowska, Maciej Marczewski

Gwiazdami miłosnego dramatu „Bez wstydu” są czołowy buntownik polskiego kina Mateusz Kościukiewicz oraz Agnieszka Grochowska, ostatnio oglądana w nominowanym do Oscara dziele Agnieszki Holland „W ciemności” . Laureat Polskiej Nagrody Filmowej za pamiętną rolę we „Wszystko, co kocham”, nagrodzony także na Międzynarodowym Festiwalu w Karlowych Varach za kreację w „Matce Teresie od kotów”, nieszablonowo pogłębia postać gniewnego outsidera, który za sprawą fatalnego zauroczenia odważnie wkracza w dorosłe życie.
Wracając do rodzinnego miasteczka Tadek (Kościukiewicz) odkrywa, że jego ukochana siostra Anka (Grochowska) związana jest z żonatym mężczyzną (Maciej Marczewski, znany z przebojów Juliusza Machulskiego „Ile waży koń trojański” i „Kołysanka”). Zazdrość o powszechnie szanowanego biznesmena o politycznych ambicjach przeradza się w obsesję, wykraczającą poza moralne i obyczajowe normy miejscowej społeczności. Wiedziony szaleńczą fascynacją Tadek uczyni wszystko, by skompromitować kochanka siostry. Nie zauważa nawet, że sam jest obiektem westchnień miejscowej piękności, Irminy (debiutująca w fabule, charyzmatyczna Anna Próchniak), która gotowa jest dla niego zerwać narzucone jej przez rodzinę zaręczyny.

Jak mówi Marczewski, wcześniej nominowany do studenckiego Oscara, „Bez wstydu” jest: „opowieścią o "grzesznej miłości"…, filmem o bolesnym dojrzewaniu bohaterów i sprzeciwie wobec kulturowego tabu, a w końcu o prawie do wolności własnego życiowego wyboru. Bohaterowie i ich skomplikowane relacje, są tutaj najważniejsi, a ich emocje, wątpliwości i pragnienia są tym, na co byłem szczególnie wyczulony”.


Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
800 votes. | Rate movie

Movie trailer: Bez wstydu

Your comments

oi 6. September 2012, 15:29

kuzii
co tu do rzeczy ma martyrologia?

Bea 15. August 2012, 0:02

Naprawdę dobry film, dla wrażliwych i myślących ludzi.

kuzii 5. August 2012, 23:36

wspaniały film. zdjęcia po prostu zapierające dech w piersiach, wspaniałe. szczególnie te kolory. lubiłem już agnieszkę od czasu "pręg", ale tutaj przeszła samą siebie. to chyba jej życiowa rola, przynajmniej dotychczas. bardzo klimatycznie nakręcony film. i ten genialny motyw z lodami pistacjowymi! ha :)

myślałem, że będzie to zbyt naturalistyczny film martyrologiczny, a tu takie miłe zaskoczenie. może w polsce pojawiło się pokolenie młodych zdolnych reżyserów?

yti 23. July 2012, 17:04

sporo osób na taki film czekało. szkoda, że to jednak "bajka" liryczna.

Wenus 22. July 2012, 23:53

Niestety jestem rozczarowana, miałam nadzieję na dobry psychologiczny film.. był słaby. Jednym słowem -patologia.

mocher 21. July 2012, 16:45

skandal! by w katolickim kraju takie bezeceństwa puszczac w kinach

Add new comment Bez wstydu

Your opinion about the movie: