kina.krakow.pl
Film

Bo się boi

Beau Is Afraid
Reżyseria: Ari Aster

Repertuar filmu "Bo się boi" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Bo się boi" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Bo się boi
Tytuł oryginalny: Beau Is Afraid
Czas trwania: 179 min.
Produkcja: Kanada/Finlandia/USA , 2023
Premiera: 21 kwietnia 2023
Dystrybutor filmu: Gutek Film

Reżyseria: Ari Aster
Obsada: Joaquin Phoenix, Parker Posey, Amy Ryan

„Bo się boi” to jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów tego roku. Najnowsze dzieło Ariego Astera, twórcy głośnych „Midsommar. W biały dzień” i „Dziedzictwa. Hereditary”, to produkcja spod szyldu A24 z największym jak dotąd budżetem w historii studia. W filmie w roli głównej zobaczymy jednego z najbardziej rozchwytywanych aktorów Hollywood, nagrodzonego Oscarem Joaquina Phoenixa.

Martin Scorsese i Bong Joon-ho uznali Ariego Astera za jednego z najlepszych reżyserów młodego pokolenia. Jego debiut – „Dziedzictwo. Hereditary” z Toni Collete – zdobył ponad 40 festiwalowych nagród i jest często uznawany za jeden z najlepszych horrorów XXI wieku. „Midsommar. W biały dzień” z Florence Pugh znalazł się na listach najlepszych filmów roku 2019 i w wielu gronach uznawany jest za film kultowy, umacniając tym samym pozycję Astera jako intrygującego twórcy nowego kina grozy.

„Bo się boi” to pełna czarnego humoru opowieść o człowieku, który panicznie boi się wszystkiego. Jednak telefon od matki zmusi go do wyruszenia w epicką podróż, która okaże się wspaniałą przygodą, dzięki której pokona swoje najgłębiej skrywane lęki. Śmiały i wymykający się konwencjom gatunkowy miks horroru i czarnej komedii „Bo się boi” będzie widowiskową filmową odyseją.

W rolę lękającego się wszystkiego mężczyzny wcielił się Joaquin Phoenix (laureat Oscara za tytułową rolę w „Jokerze”). W obsadzie „Bo się boi” znalazły się także aktorki: Amy Ryan („Birdman”, „Mój piękny syn”, serial „The Office”), Parker Posey (film „Krzyk 3”, serial produkcji HBO „Schody”), oraz znana z produkcji Ryana Murphy’ego („Hollywood”, „American Horror Story: NYC”) Patti LuPone. Za kamerą w najnowszym filmie Astera ponownie stanął Paweł Pogorzelski.


Średnia ocena: 7.0
rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0
Oceniono 27 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Bo się boi on IMDb

Trailer filmu: Bo się boi

Wasze opinie

Akaba 24. kwietnia 2023, 14:11

Ledwo dotrwałam z do końca, a na dodatek film jest okropnie długi. Miałam nadzieję, że końcówka nada sens temu 3-godzinnemu koszmarowi abstrakcyjnych wydarzeń, ale się zawiodłam. Nie znajduję powodu, aby tak się męczyć oglądając ten film - po co w ogóle kręci się takie filmy?

Dodaj nowy komentarz Bo się boi

Twoja opinia o filmie: