kina.krakow.pl
Film

Wałęsa. Człowiek z nadziei


Reżyseria: Andrzej Wajda

Repertuar filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Wałęsa. Człowiek z nadziei
Tytuł oryginalny: Wałęsa. Człowiek z nadziei
Czas trwania: 128 min.
Produkcja: Polska , 2013
Premiera: 4 października 2013
Dystrybutor filmu: ITI Cinema

Reżyseria: Andrzej Wajda
Obsada: Robert Więckiewicz, Agnieszka Grochowska, Zbigniew Zamachowski

Zdobywca Oscara Andrzej Wajda przedstawia historię wielkich przemian, która przetoczyła się nie tylko przez zebrania partyjne, wiece i Okrągły Stół, ale także przez jedno z mieszkań na gdańskim osiedlu z wielkiej płyty.

Reżyser wdzierając się w prywatność, nawet intymność związkowego przywódcy próbuje uchwycić fenomen przemiany prostego, skupionego na codzienności człowieka w charyzmatycznego przywódcę. To opowieść o mężu, ojcu, prostym robotniku, który wyzwolił ukryte w sercach milionów ludzi marzenie o wolności. Kontrowersyjny, niepozbawiony słabości, wyśmiewany i podziwiany. Kim jest Lech Wałęsa? Historia transformacji to także historia jego żony Danuty i ich rodziny, która miała wieść zwyczajne życie, a została wtłoczona w sam środek dziejowych wydarzeń.

Po „Człowieku z marmuru” i „Człowieku z żelaza” film zamyka tryptyk, w którego centrum jest człowiek podejmujący walkę z niesprawiedliwością. „Wałęsa. Człowiek z nadziei” to opowieść o czasie, w którym walka ta zwiastowała zmiany w całej Europie i pozwalała odważniej spojrzeć w przyszłość. To historia człowieka, który nie tracił nadziei.

Scenariusz do filmu Wajdy napisał Janusz Głowacki, autorem zdjęć jest Paweł Edelman, a wystąpili w nim wybitni aktorzy: w rolach głównych Robert Więckiewicz i Agnieszka Grochowska oraz Maciej Stuhr, Mirosław Baka, Zbigniew Zamachowski i Cezary Kosiński.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 548 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Wałęsa. Człowiek z nadziei

Wasze opinie

hm 11. grudnia 2013, 14:50

świetny film, byłam na nim dwa razy i chyba jeszze raz się wybiorę. Polecam wszystkim szczególnie ze względu na grę Więckiewicza i Grochowskiej. Momentami zapomina się, że to Więckiewicz a nie Wałęsa. Film jest wzruszający, zabawny i przez to taki prawdziwy. Przed filmem Wałęsa wydawał mi się postacią "dziwną" dopiero po filmie w pełni zrozumiłąm jego rolę w historii Polski i świata.

KINOMAN 19. listopada 2013, 13:16

NUDA i zakłamanie historii .Laurka dla Wałęsy. Szkoda kasy i czasu!

Krystyna 14. listopada 2013, 23:08

Świetny film,bardzo wzruszajacy,trudno powstrzymać łzy.Bardzo jest potrzebny w tych dziwnych czsach ,kiedy Polak ,Polakowi podgryza gardło.Pełna sala licealistów ,wpatrzonych w ekran.Prawdziwe dzieło,Sceny kręcone , doskonale zmiksowane z dokumentem.

kamiseq 12. listopada 2013, 13:25

bardzo dobry film, fajnie sie wpasowuje w czlowieka z żelaza. dobra muzyka i przedstawienie czasów.

JP 11. listopada 2013, 13:34

POLECAM ! Uważam, że film trzeba obejrzeć, szczególnie przez tych co nie wiedzą, albo zapomnieli jakie były czasy i komu zawdzięczają to, że dzisiaj żyją w wolnym kraju. Dla mnie Wałęsa zawsze był i będzie Bohaterem za to co zrobił dla Polski i dla Europy !

Wonski 30. października 2013, 16:41

Bardzo dobry i treściwy film. Wałęsa to symbol, w świecie z tych dobrych rzeczy kojarzeni jesteśmy z Papieżem i Wałęsą, i tyle a w Polsce potrafimy go tylko opluwać, a na zachodzie coraz częściej uczy się historii w której to Niemcy obalili ustrój burząc mór berliński i od nich się zaczęło... róbcie tak dalej Polacy

M 28. października 2013, 9:37

Muzyka dobrana rewelacyjnie! dobry polski punk-rock, fajne połączenie starych czarnobiałych ujęć z kolorem, no i bezsprzecznie rewelacyjny Więckiewicz!!! warto.

Mr. Bolko 25. października 2013, 15:06

Ten film to obraza dla ludzi, którzy faktycznie walczyli z komuną. Wałęsa był tylko pionkiem i jedyne co zrobił to sprzedał naród w magdalence co przypieczętował przy okrągłym stole.

polcia46 17. października 2013, 19:19

Uważam,że ten film należał się Lechowi Wałęsie.Rozglądnijmy się wkoło i zastanówmy się gdzie moglibyśmy być gdyby nie on i Solidarność.Doskonała kompozycja zdjęć dokumentalnych z filmem-może należałoby zapoznać z tym filmem młodzież szkolną na lekcjach historii?
Polecam- w ramach złagodzenia dzisiejszych zdziczłych obyczajów.

Ja_cool 13. października 2013, 8:46

Byłem. Nooo nawet nawet. Po tym filmie Lech Wałęsa odzyska wielu przyjaciół i pewnie zdobędzie nowych. Przyczyni się do tego na pewno świetna gra aktorska Więckiewicza. Są momenty, że się ryczy ze śmiechu :-) Ciekawe czy te dialogi w oryginale wyglądały podobnie. Ten film oprócz złożeniem hołdu jest chyba też taką próbą oczyszczenia atmosfery...
Początek trochę jakby dla widzów z poza bloku wschodniego. Ten film trzeba zobaczyć, nie tylko dla gry R.Więckiewicza. Jest to kawałek historii naszego Kraju,- nie ważne czy ktoś lubi lub nie Lecha Wałęse.
Pierwsze ujęcie pochodzi z naszych czasów czy nie? ...bo w najdalszym tle drogą jechał WV Caddy ;-)

kinoman 10. października 2013, 9:43

Gra Więckiewicza na światowym poziomie jednak sam film jakoś zbytno nie porusza, nadaje się na dokument po WIadomościach na TVP 1 ale nie na coś wartego oglądniecia w kinie. NUda i tyle....

Agnieszka 6. października 2013, 20:26

Film dobry i warto zobaczyć. Historia rzetelnie przedstawiona, dobrym rozwiązaniem było pokazanie scen dokumentalnych. Bardzo dobra gra Więckiewicza.

Ja_cool 5. października 2013, 7:33

Niestety kontrola wypowiedzi jest nawet w naszych czasach. By storzyć oglądalność tak jak się tworzy celebrytów. Może oglądnę ten film.

D 4. października 2013, 13:56

pytanie dodane przez Bb jest piękną konkluzją żałosnego poziomu oceny filmów na tym portalu - jak można dawać oceny filmowi, którego jeszcze nie ma w kinch a jak mówił KK mogło go wcześniej zobaczyć kilka jednostek?!

KK 27. września 2013, 13:01

Był krakowski pokaz premierowy w Alcerol Mittal - niektórym udało się zobaczyć :)
Fenomenalny Więckiewicz, świetne włączenie do fabuły zdjęć archiwalnych, a do tego muzyka, która chwyta za serce i przypomina najlepsze beztroskie lata wczesnej młodości.
Ale historia trochę jednostronna - wygląda na to, jakby jeden jedyny Wałęsa uratował nas od komunizmu.
Krytycy doszukują się w tym filmie kontynuacji poprzednich "Człowiek z..." - moim zdaniem niesłusznie, tam był szary człowiek, jeden z tysiąca, tutaj jest mocna jednostka, ewidentny bohater narodowy.

Agnieszka 25. września 2013, 18:25

Bardzo dobry, wzruszający . To były piękne dni dla nas w Solidarności.

Bb 22. września 2013, 18:57

Ktos to juz ogladal? Przeciez w kinach jeszcze nie ma wiec skad to miejsce w rankingu

Dodaj nowy komentarz Wałęsa. Człowiek z nadziei

Twoja opinia o filmie: