kina.krakow.pl
Film

Twarz anioła

The Face of an Angel
Reżyseria: Michael Winterbottom

Repertuar filmu "Twarz anioła" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Twarz anioła" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Twarz anioła
Tytuł oryginalny: The Face of an Angel
Czas trwania: 101 min.
Produkcja: UK/Włochy/Hiszpania , 2014
Gatunek: dramat
Premiera: 19 czerwca 2015
Dystrybutor filmu: Best Film

Reżyseria: Michael Winterbottom
Obsada: Cara Delevingne, Kate Beckinsale, Daniel Bruhl

Sensacyjna historia brutalnego morderstwa młodej studentki, pokazana z perspektywy dziennikarskiego śledztwa i procesu, w którym media wydały wyrok na długo przed sądem. Cara Delevingne - modelka i celebrytka oraz Daniel Brühl i Kate Beckinsale w rolach głównych.
Zanim powstał film, o tej historii było głośno na całym świecie. Prasa pisała, że "jest w niej wszystko, czego potrzebuje dobry kryminał: morderstwo, miłość, seks, narkotyki, piękna podejrzana i kontrowersyjny prokurator snujący teorię satanistycznej orgii seksualnej, która miała doprowadzić do śmierci niewinnej dziewczyny."

W 27 marca 2015 włoski Sąd Najwyższy uniewinnił Amerykankę Amandę Knox i jej byłego chłopaka Włocha Raffaele Sollecito, którzy wcześniej zostali skazani przez sąd apelacyjny na wieloletnią karę więzienia za zabójstwo brytyjskiej studentki Meredith Kercher w 2007 roku w Perugii.

Osiem lat wcześniej ciało 21-letniej Meredith Kercher zostało znalezione przez włoską policję. W ciągu kilku dni od tragedii media przestały pokazywać wizerunek Meredith. Uwaga publiczna szybko odwróciła się od ofiary i skupiła na jednej z oskarżonych o zabójstwo - Amandzie Knox. To twarz młodej amerykańskiej dziewczyny widniała we wszystkich nagłówkach gazet i wszystkich wiadomościach telewizyjnych przez kolejne dwa lata. Sprawa brutalnego morderstwa budziła ogromne kontrowersje: kiedy Knox i jej chłopak, Raffaele Sollecito, zostali uznani za winnych przez sąd pierwszej instancji, nie było pewności, co do ich winy. Pojawiało się tysiące pytań bez odpowiedzi. Czy główny oskarżony Rudy Guede działał w pojedynkę? Czy zbrodni dokonali razem, we trójkę? Być może zrobili to sami Knox i Sollecito, jak kiedyś zasugerował Guede? Niezależnie od tego, kto był winny, pozostawało pytanie, jaki był motyw tej zbrodni?

tekst: Kino Agrafka


Średnia ocena: 3.0
rating 3.0 rating 3.0 rating 3.0 rating 3.0 rating 3.0 rating 3.0 rating 3.0 rating 3.0 rating 3.0 rating 3.0
Oceniono 7 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Twarz anioła

Dodaj nowy komentarz Twarz anioła

Twoja opinia o filmie: