kina.krakow.pl
Film

Trzy Małpy

Uc Maymun
Reżyseria: Nuri Bilge Ceylan

Repertuar filmu "Trzy Małpy" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Trzy Małpy" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Trzy Małpy
Tytuł oryginalny: Uc Maymun
Czas trwania: 119 min.
Produkcja: Turcja/ Włochy/ Francja , 2008
Premiera: 24 kwietnia 2009
Dystrybutor filmu: Gutek Film

Reżyseria: Nuri Bilge Ceylan
Obsada: Yavuz Bingöl, Hatice Aslan, Ahmet Rifat Şungar, Ercan Kesal

Spokój pewnej rodziny rozpada się, gdy jej członkowie decydują się ukryć wielkie kłamstwo. Nieoczekiwanie, aby przetrwać razem, postanawiają ignorować prawdę: nie widzieć jej, nie słyszeć i nie mówić o niej. Ale czy udawanie "trzech małp" unieważnia istnienie prawdy?

Trzy małpy to najnowszy film Nuri Bilge Ceylana, uhonorowano za ten obraz Złotą Palmą dla najlepszego reżysera na festiwalu w Cannes w 2008 roku. Turecki twórca z właściwą sobie wnikliwością przygląda się bohaterom filmu, temu jak zmieniają się relacje między nimi i jak wpływa to na ich osobowości i związki ze światem zewnętrznym. W Europie turecka kultura reprezentowana jest właściwie przez dwa nazwiska: noblisty Orhana Pamuka i reżysera Nuri Bilge Ceylana. Mimo, że wiele ich różni, łączy ich światowa sława i uniwersalny styl. Trzy ostatnie filmy Ceylana - Uzak, Klimaty i Trzy małpy – porównywane są do najlepszych dokonań Antonioniego.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1725 razy. | Oceń film

Wasze opinie

t 8. maja 2009, 20:21

Może i ładny z punktu widzenia czystej sztuki filmowej - faktycznie dźwięk genialny, a zdjęcia dość ładne - ale wydaje się, że ani nie niesie ze sobą jakiegoś głębszego przesłania, ani nie opowiada szczególnie ciekawej czy odkrywczej historii. Ogólnie nie polecam, chyba że ktoś chce się jedynie popatrzeć na ładne sceny.

melled 4. maja 2009, 22:21

Jest to film dość specyficzny i wymaga od widza większej uwagi. Mimo, iż fabuła nie jest zbytnio skomplikowana, wszystko toczy się dość wolno; być może w celu dokładnego uchwycenia zmieniających się relacji między bohaterami. Jak dla mnie, jedynym zarzutem może być fakt, iż kolejne wydarzenia są przewidywalne… Brawo za muzykę!

dolo 26. kwietnia 2009, 17:46

Film naprawdę niezwykły. I to nie dzięki akcji, nawet nie dzięki tematyce, ale dzięki fantastycznym zdjęciom, niesamowitym zbliżeniom, przepięknej muzyce - nawet dzwonek komórki jest klimatyczny, a przede wszystkim dzięki współgraniu emocji i uczuć bohaterów z przyrodą, szumem morza, odgłosami burzy i burzowym niebem, rozedrganym upalnym powietrzem. Czasami w filmie porywają naprawdę drobiazgi, tylko trzeba je umieć odszukać i docenić. I na pewno nie jest to film dla masowej publiczności.

mojobeat 25. kwietnia 2009, 17:42

Kolejny olsniewajacy film Ceylana po "Klimatach". Ten film wymaga skupienia, w przeciwienstwie do wiekszosci aktualnych ofert na duzym ekranie. Historia rozwija sie powoli, dynamika nie jest koniecznie taka, do ktorej jestesmy przyzwyczajeni na Zachodzie, ale ma ta swoj urok. Przede wszystkim zdjecia sa rewelacyjne i przepieknie obrazuja stan wewnetrzny i przemiane bohaterow. Widac, ze jest to kolejny raz uklon w strone wielkich europejskich operatorow wizjonerow pokroju np. Gianni Di Venanzo znanego z filmow Felliniego czy Antonioniego. Ten film powinien byc pokazywany uczniom szkoly operatorskiej jako przyklad idealnej wspolpracy rezysera i operatora. Brawo.

ona 24. kwietnia 2009, 10:30

Film był strasznie nudny i ciągnął mi się niesłychanie

Dodaj nowy komentarz Trzy Małpy

Twoja opinia o filmie: