kina.krakow.pl
Film

Sieranevada


Reżyseria: Cristi Puiu

Repertuar filmu "Sieranevada" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Sieranevada" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Sieranevada
Tytuł oryginalny: Sieranevada
Czas trwania: 173 min.
Produkcja: Rumunia/Francja/Bośnia i Hercegowina/Chorwacja/Macedonia , 2016
Gatunek: komedia / dramat / familijny
Premiera: 2 czerwca 2017
Dystrybutor filmu: Gutek Film

Reżyseria: Cristi Puiu
Obsada: Mimi Branescu, Judith State, Bogdan Dumitrache

Bukareszt, wielkomiejska klasa średnia, ludzie, którzy zyskali na ustrojowej transformacji. Małżeństwo jedzie na stypę po śmierci ojca mężczyzny. Ale ceremonia od początku nie przebiega zgodnie z planem. Gdy bliscy czekają na księdza, na światło dzienne wychodzą dawne sekrety i różnice w spojrzeniu na świat. Sieranevada to przenikliwa wiwisekcja rodziny, diagnoza jej kondycji, refleksja nad codziennymi kłamstwami i niedopowiedzeniami. Ale również dojmująca wizja społeczeństwa wyzbytego prawdziwych więzi. Cristi Puiu, obok Cristiana Mungiu, jest jednym z ojców rumuńskiej Nowej Fali. W 2005 roku jego Śmierć pana Lazarescu zdobyła główną nagrodę w canneńskiej sekcji Un Certain Regard. Po dekadzie reżyser pozostaje wierny realistycznemu stylowi. Jego nowy film rozgrywa się niemal w czasie rzeczywistym. Kamera Barbu Balasoi próbuje dogonić bohaterów, tłoczy się w wąskim przedsionku mieszkania w komunistycznym bloku, jest równie zagubiona w rwetesie uroczystości, co bohaterowie. Praca operatora, brak muzyki i skromna scenografia potęgują uczucie klaustrofobii i prowizoryczności odwzorowywanego przez Puiu świata. Sprawiają, że pustka i emocjonalne zamknięcie bolą jeszcze bardziej.

Opracowanie: Krzysztof Kwiatkowski


Średnia ocena: 4.0
rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0
Oceniono 5 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Sieranevada on IMDb

Trailer filmu: Sieranevada

Wasze opinie

46 16. czerwca 2017, 19:45

Kilka razy miałam ochote wyjść ale dosiedziałam do końca. Przesada tym czasem. Ciekawy ale stanowczo za długi.

JK 11. czerwca 2017, 20:44

Zapalanie papierosów zajmuje chyba 20 min filmu, tekstu na 20 min, a film trwa prawie 3 godziny. Klimat jest, ale po godzinie już miałem dość... Brak muzyki, waląca z ekranu duszność... dopełniają depresji... Wszystko faktycznie jak na jakiejś obowiązkowej stypie. Lepiej pobiegać, albo poczytać.

Aga 11. czerwca 2017, 19:18

Film trwa niespełna 3 godziny w trakcie seansu mniej wiecej połowa widzów opuściła salę . Wg mnie film spokojny ciekawie pokazane male mieszkanie z tlumem ludzi rozmowy normalne spotkanie raz na kilka lay ale czy pokazywanie tego w czasie 3 godzin jest słuszne pozostawiam bez odpowiedzi

Wtorek 6. czerwca 2017, 9:56

Fantastyczny, wciagajacy, długa podróż przez małe mieszkanko i niewielka rodzine. Ci, ktorzy doceniali poprzedni film tego rezysera beda zachwyceni. Realistyczne w detalach kino, czułe wobec ludzkich niedoskonałości, kpiarskie i okrutne zarazem. Wiem, ze zobacze ten film jeszcze raz, by wyłapać wszystkie poboczne watki, detale, cytaty z innych filmów, puszczanie oka do widzów.

Dodaj nowy komentarz Sieranevada

Twoja opinia o filmie: