kina.krakow.pl
Film

Palimpsest


Reżyseria: Konrad Niewolski

Repertuar filmu "Palimpsest" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Palimpsest" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Palimpsest

Czas trwania: 80 min.
Produkcja: Polska , 2006
Premiera: 18 sierpnia 2006
Dystrybutor filmu: SPI

Reżyseria: Konrad Niewolski
Obsada: Andrzej Chyra, Robert Gonera, Magdalena Cielecka, Henryk Talar

Palimpsest – nowy film Konrada Niewolskiego. Chyra, Cielecka, Gonera w mrocznym thrillerze twórcy Symetrii. Nagrodzony na MFF w River Run (USA) – za wybitne osiągnięcia techniczne.

Podobno rzeczywistość jest tylko złudzeniem - najgorzej gdy przybierze postać sennego koszmaru. Bohater Palimpsestu, policyjny inspektor (Andrzej Chyra) prowadzi dochodzenie w sprawie morderstwa. Wszystko wskazuje, że zbrodni dokonał ktoś z najbliższego otoczenia ofiary... Zabójca sprytnie jednak zaciera ślady, plącze wątki, prowokuje zmysłowe doznania i retrospekcje. Tylko co w tym labiryncie znaczeń robi niepokojąco piękna... Magdalena Cielecka? Inspektor gubi trop w ciasnym szpitalnym korytarzu. Komu może zaufać? Czy w swoim śledztwie nie dotknął cienkiej granicy obłędu?


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1425 razy. | Oceń film

Wasze opinie

Onik 28. września 2006, 8:56

Daje do myślenia, całkowicie inne kino polskie
Nie tego się spodziewałam. Zaskoczył mnie ten film. Muzyka i zdjęcia wprawiały w nastrój grozy od samego początku. Zakończenie zaskakujące, aczkolwiek dające do myślenia. Moja reakcja była taka: to już koniec? I tu można się domyslać o co chodziło reżyserowi. Przesłanie, oczywiście jest: każdy z nas żyje w swoim świecie, wszystko jest tylko naszym punktem widzenia, złudzeniem, to co my widzimy tak, inni widzą inaczej. Chętnie obejrzę jeszcze raz. Dobry film.

dolores 3. września 2006, 22:07

ciekawe, inne polskie kino
film ciekawy, zaczyna sie troche jak 7, ale potem przypomina psychodeliczna gre komputerową Sanitarium... film dobrze zrobiony, przynajmniej raz mozna sie wystraszyc, koiec filmu - ludzie wciaz siedza w kinie na miejscu a nie wychodza czym predzej... film daje do myslenia, nie jest to kino dla malo inteligentnych ludzi- beda sie nudzic....

dominika 1. września 2006, 20:20

calkowicie odradzam
W filmie dobre sa 2 rzeczy: muzyka i zdjecia! Jednak muzyka i napięcie ktore ona tworzy nie mają nic wspólnego z filmem. Dawno się tak nie wynudziłam i była to pierwsza w moim życiu sytuacja kiedy myślałam wiercac się na krzesle o wyjsciu z kina. Nawet nie trzymala mnie przy zyciu nadzieja na jakies zaskakujace zakonczenie - nie zrekompensowalo by ono nic, zreszta to, które nastąpiło nie było ani zaskakujące ani dające do myślenia. Proba wniesienia czegos nowego do polskiego kina - NIEUDANA! Przerost formy nad trescia! Pozdrawiam!

Ani 30. sierpnia 2006, 22:34

trochę nieudaczny...
Jak na jeden z pierwszych filmów tego typu w polskiej kinomatografii to ok ale niektóre sceny ściągnięte z zagranicznego kina sławnych reżyserów trochę nieudane no i rozwlekłość akcji męczy nieco...może trzeba wytrwać dzielnie do końca...ogólnie jak dla mnie na 3+ za chęć pokazania czegość innego w polskim kinie:)

wojciech 29. sierpnia 2006, 16:33

ostatnia scena rozwalila cała koncepcje
hmmm fajne musze jeszcze raz ogladnac bo ostatnia scena rozwalila cała koncepcje --- o co w niej chodzi ??? musze sprawdzic jszcze raz na spokojnie

Karolka 29. sierpnia 2006, 9:48

Senne majaki reżysera???
Niestety film bardzo średni, cieszyłam się że trwał tylko 1godz20min.Końcówka zupełnie nie zaskakuje,przecież cały film do tego zmierzał.Można się pozastanawiać kto jest kim i dlaczego robił to a nie co innego ale po co, skoro to tylko chory umysł... Brak przesłania. A ponieważ dla mnie płenta i zaskoczenie w tego rodzaju filmach są bardzo ważne to nawet świetnie stworzony mroczny klimat tylko mnie zdołował...

przechodzień 27. sierpnia 2006, 13:57

Dobre
Film jest mistrzowsko sfotografowany.Nastrój grozy nie jest sztuczny-jak to zwykle w naszej kinematografii.Nawet etatowi gangsterzy kina polskiego wypadają przekonująco.Lekkim nieporozumieniem jest Cielecka jako chodzący seks,no ale jest postacią drugoplanową i całosci obrazu nie psuje.Niepotrzebne jest tez pokazanie szpitala psychiatrycznego jako koniecznie bardzo obskurnej budowli z bardzo kosmicznym personelem.
W sumie słabych jest kilka szczegółów,a zwykle mamy b.słaba całosc z ewentualnie kilkoma lepszymi szczegółami.Udało się.

Windom 25. sierpnia 2006, 22:40

Czy to Lynch po polsku?
Konrad Niewolski i jego Symetria zapadly mi w pamiec. Nowy film pokazuje ze polskie kino niekoniecznie musi sie rownac lekturze szkolnej. Dobry nietypowy. Ale i tak filmem roku bedzie INLAND EMPIRE Lyncha.

inzynier MAMOŃ 24. sierpnia 2006, 21:34

filmu jeszcze nie widziałem
ale zafascynowany "symetrią" napewn się wybiorę , w koncu Konrad Niewolski

Marta 24. sierpnia 2006, 21:09

nietuzinkowy
Lubie filmy o nietypowym zakonczeniu. Balam sie w trakcie, ze to kolejny szablonowy triller. Cale szczescie pozytywnie sie rozczarowalam.

ja 21. sierpnia 2006, 12:43

Puenta filmu poruszająca.
W trakcie seansu czekałam, aż się rozkręci. Potem już byłam znużona tą niepewnością i napięciem. To świadomy zabieg reżysera, który można zrozumieć dopiero po obejrzeniu całości. Tym, którzy oczekują kryminaliku odradzam, tym, którzy oczekują ambitniejszego przesłania - polecam! Film, o którym się myśli przez kilka następnych dni.

Beth 21. sierpnia 2006, 11:39

;-(
nie tego sie spodziewałam...

elvis 21. sierpnia 2006, 11:17

niezle niezle
film dobrze sie oglada, fabula wciaga i calkiem zgrabne zakonczenie. Swietnie zrealizowany technicznie - koniecznie do obejrzenia w kinie, obraz i dzwiek maja pierwszorzedne znaczenie w budowaniu klimatu tego obrazu.

zbyszek 19. sierpnia 2006, 23:37

wiele zapozyczen
szacuneczke dla rezysera i aktorow ale ten film sie nie udal

marcin 19. sierpnia 2006, 23:21

średni
polskie kino jest wybitne w porywach
ten film jest sredni

Dodaj nowy komentarz Palimpsest

Twoja opinia o filmie: