kina.krakow.pl
Film

Niebezpieczni dżentelmeni


Reżyseria: Maciej Kawalski

Repertuar filmu "Niebezpieczni dżentelmeni" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Niebezpieczni dżentelmeni" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Niebezpieczni dżentelmeni
Tytuł oryginalny: Niebezpieczni dżentelmeni
Produkcja: Polska , 2022
Premiera: 20 stycznia 2023
Dystrybutor filmu: Kino Świat

Reżyseria: Maciej Kawalski
Obsada: Tomasz Kot, Marcin Dorociński, Andrzej Seweryn, Wojciech Mecwaldowski

Plejada wybitnych polskich aktorów odsłaniająca nieznane oblicze słynnych i kultowych postaci oraz piętrowa zagadka kryminalna i niepowtarzalna atmosfera Zakopanego - wszystko to w reżyserskim debiucie fabularnym Macieja Kawalskiego, produkowanym przez Agnieszkę Dziedzic z Koi Studio („Tarapaty”) we współpracy z Leszkiem Bodzakiem i Anetą Hickinbotham z Aurum Film („Boże Ciało”). „Niebezpieczni Dżentelmeni” to iskrzący dowcipem i tętniący akcją komediowy kryminał, w którym równie ważne jak to „kto zabił?”, jest pytanie „kogo zabito?”. Tomasz Kot, Marcin Dorociński, Andrzej Seweryn i Wojciech Mecwaldowski jako artystyczne, naukowe i… celebryckie osobowości początku XX wieku w sensacyjnej historii, której próżno szukać na kartach podręczników! Tadeusz Boy-Żeleński (T. Kot), Witkacy (M. Dorociński), Joseph Conrad (A. Seweryn) i Bronisław Malinowski (W. Mecwaldowski), cztery znakomitości zakopiańskiej bohemy budzą się po mocno zakrapianej, całonocnej imprezie. Głowy pękają im od kaca, nikt nic nie pamięta, a sytuacji nie poprawiają znalezione na podłodze zwłoki nieznanego mężczyzny. Dodatkowo do drzwi domu dobijają się właśnie stróże prawa, a to dopiero początek kłopotów. Rozpoczyna się wyścig z czasem, w którym bohaterowie muszą uwolnić się nie tylko od podejrzeń, ale także od równie niebezpiecznych środowiskowych plotek i jak najszybciej wyjaśnić zagadkę tajemniczej śmierci. Wkrótce za sprawą tych błyskotliwych i uwielbiających ryzyko dżentelmenów tętniące kulturalnym życiem Zakopane stanie się tłem wielkiej intrygi, w którą zamieszani będą gangsterzy, artyści i politycy, w tym Zofia Nałkowska czy Józef Piłsudski. Na drodze bohaterów stanie również Lenin we własnej osobie, który akurat zawitał do Poronina…


Średnia ocena: 6.0
rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0
Oceniono 32 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Niebezpieczni dżentelmeni on IMDb

Trailer filmu: Niebezpieczni dżentelmeni

Wasze opinie

TOM 9. lipca 2023, 11:41

Byłem i film super. Dziwię się opiniom negatywnym -ktos może chciał iść na komedie W. Allena? To jest lekki film, bezproblemowy, mainstreamowy, ale miło się ogląda.

Slawk 4. kwietnia 2023, 6:55

Oglądałem film i nie żałuję. Naprawdę nie popsuł mi nastroju i humoru. Film dla ludzi gdzie się można kulturalnie spotkać w kinie nie oczekując nie wiadomo jakich cudów. I wulgaryzmy nie w co drugim słowie tylko tam gdzie rzeczywiście tłumaczone są sytuacją w filmie. Momentami film mnie rozbawił a malkontentów którzy szukają na kim tu by się wyżyć nie brakuje. Miło spędzony wieczór. Film ciekawy. Oczywiście nie klasy "pół żartem pół serio " z Marilyn Monroe bo to nie ten budżet ale jeżeli ktoś chce wyjść z seansu nie zmęczony, spokojny , gdzie zdarza mu się nawet parsknąć śmiechem to polecam. Wolę to niż pozycje z nadmuchanym nadętym Michałem Żebrowskim.

krakowiak 2. kwietnia 2023, 13:43

Świetna komedia ale do ogladania jej potrzeba inteligencji i znajomosci tych postaci .dla mnie najlepsza komedia w ostatnim czasie

Bartek Z. 20. lutego 2023, 14:39

W tej konwencji film broniłby się tylko, gdyby był super zabawny, zaskakujący, odkrywczy. Niestety śmieszny jest tylko momentami, a momentami żenujący. Akcja gęsto często przewidywalna. Miałoby być oryginalnie i nieszablonowo, a wyszedł chłam.

Wujek 4. lutego 2023, 11:41

Totalna kicha. Komedia na sile. Mialo byc smiesznie... wyszlo jak zawsze. I jeszcze ta pseudoscenografia Zakopanego ... jak z Teatru Groteska. Zenada. Kot jak zwykle dobry. Poza tym... rozczarowanie. Film o niczym.

Dodaj nowy komentarz Niebezpieczni dżentelmeni

Twoja opinia o filmie: