|

Wasze hity

  1. Przemytnik
  2. Bohemian Rhapsody
  3. Green Book
  4. Jak wytresować smoka 3...
  5. Kafarnaum
  6. Alita: Battle Angel
  7. Lego® Przygoda 2
  8. Narodziny gwiazdy
  9. Faworyta
  10. Zimna wojna
KEI

Kafarnaum

Capharnaum
Reżyseria: Nadine Labaki

Repertuar filmu "Kafarnaum" w Krakowie

Kino   czwartek, 21 marca
Rano Po południu Wieczorem
Kino Kika 13:45 bilet
Kino Pod Baranami 14:00 bilet
Plakat filmu Kafarnaum
Tytuł oryginalny: Capharnaum
Czas trwania: 121 min.
Produkcja: Liban/USA/Francja , 2018
Gatunek: dramat
Premiera: 22 lutego 2019
Dystrybutor filmu: Gutek Film

Reżyseria: Nadine Labaki
Obsada: Zain Al Rafeea, Yordanos Shiferaw, Boluwatife Treasure Bankole

Uhonorowany Nagrodą Jury w Cannes, „Kafarnaum” sprowokował najgłośniejsze i najdłuższe (aż piętnastominutowe!) owacje podczas festiwalu. Potężny ładunek emocjonalny, jaki detonuje na ekranie Nadine Labaki, nikogo nie pozostawia obojętnym. Jej film pochłania, wstrząsa, porusza – i bywa, że doprowadza do łez. To zasługa nie tylko fantastycznego scenariusza, ale też odtwórcy głównej roli, Zejna Al Rafeea. Ten mały uchodźca z Syrii zagrał w filmie chłopca, który pozywa własnych rodziców za to, że nie byli w stanie zapewnić mu godnego życia.

Dwunastoletni Zejn jest mieszkańcem bejruckich slumsów, odmalowanych w „Kafarnaum” z niezwykłą intensywnością. Zgodnie z tytułem, oznaczającym „chaos”, „bezład”, „gmatwaninę”, dzielnica uderza nadmiarem: rzeczy, ludzi, a przede wszystkim dzieci, niewinnych ofiar rzeczywistości społecznej oraz klasowych i ekonomicznych podziałów. Nadine Labaki (autorka doskonale znanego w Polsce „Karmelu”) staje w ich obronie – i to dosłownie, wciela się bowiem w filmie w rolę adwokatki Zejna. Przed sądem chłopak odtwarza swoją historię, przywołuje dramatyczne wspomnienia, ale co najważniejsze: z pasją walczy o siebie i swoją przyszłość. To dziecko ma zdumiewającą odwagę, determinację i siłę, a przez „Kafarnaum” nawiguje go niezawodny moralny kompas, dzięki któremu odróżnia dobro od zła. Niezmordowany włóczęga, mały obrońca jeszcze mniejszych i słabszych, Zejn w pojedynkę rzuca wyzwanie niesprawiedliwości i krzywdzie. Przejmująco portretując dziecięcą solidarność, Labaki akcentuje, jak sama je nazywa, „drobne cuda”: serdeczne gesty, akty współczucia i miłości. To dzięki nim możliwe jest przetrwanie.

Porównywany do słynnego „Slumdoga. Milionera z ulicy”, film libańskiej reżyserki nie serwuje łatwych wzruszeń, bo stawia przed nami nie tyle bezbronną, milczącą ofiarę, co chłopca przepełnionego gniewem i umiejącego swój gniew wykrzyczeć. Chcąc nie chcąc stajemy się więc uczestnikami wytoczonego przez Zejna procesu. I tylko od nas samych zależy, czy wejdziemy w rolę obrońców, oskarżycieli, czy sędziów. Bo dystansu wobec opowiedzianej w „Kafarnaum” historii nikomu nie uda się zachować.Średnia ocena: 8.0
rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0
Oceniono 16 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Kafarnaum on IMDb

Trailer filmu: Kafarnaum

Wasze opinie

Gość 24. lutego 2019, 7:06

Nudny, 2 godziny "poruszającej" historii która nic nie zmieni.

BG. 23. lutego 2019, 16:37

Bardzo dobry film, na zawsze pozostanie w pamięci, takich filmów nie zapomina się. Wzbudza wielkie emocje należy go obejrzeć !!!

Mateusz 23. lutego 2019, 15:32

Zwala z nóg

Gość. 2. lutego 2019, 16:11

Wspaniały film, mocny. Rozrywa serce na kawałki...

Lubię kino 1. lutego 2019, 20:59

Kapitalny! Nie znajduję więcej słów, żeby go opisać. Jestem do głębi wstrząśnięta!

Dodaj nowy komentarz Kafarnaum

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Premiery

21 marca
15 marca
8 marca
1 marca

Zapowiedzi

22 marca
29 marca
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin