kina.krakow.pl
Film

Igraszki losu

Serendipity
Reżyseria: Peter Chelsom

Repertuar filmu "Igraszki losu" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Igraszki losu" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Igraszki losu
Tytuł oryginalny: Serendipity
Czas trwania: 91 min.
Produkcja: USA , 2001
Premiera: 8 lutego 2002
Dystrybutor filmu: SPI

Reżyseria: Peter Chelsom
Obsada: Kate Beckinsale, John Cusack, Jeremy Piven

John Cusack i Kate Beckinsale to odtwórcy głównych ról w IGRASZKACH LOSU, romantycznej komedii o dwojgu ludzi, którzy nie szukali w życiu niczego innego prócz siebie nawzajem.

Pewnego grudniowego dnia 1990 r., w Nowym Jorku, Jonathan Trager spotyka Sarę Thomas. Oboje robią przedświąteczne zakupy. Drogi tych dwojga obcych sobie ludzi nagle się krzyżują, jakby prowadziło je coś więcej niż tylko zwykły przypadek. Jonathan i Sara spędzają ze sobą cały wieczór – spacerują, jeżdżą na łyżwach w Parku Centralnym. Oboje mają wrażenie, że jest coś, co ich łączy i że jest to bardzo ważne.

Jonathan jest oczarowany Sarą i proponuje jej po prostu, żeby wymienili się numerami telefonów. Sara podsuwa jednak pomysł, który kontrolę nad przyszłością pozwoliłby przejąć przeznaczeniu. „Jeśli mamy być razem – mówi - na pewno się jeszcze odnajdziemy.”

Dlatego numer telefonu Jonathana i jego nazwisko Sara zapisuje na banknocie pięciodolarowym, który natychmiast wydaje, kupując drobiazg w kiosku. Swój numer telefonu i swoje nazwisko Sara zapisuje w książce, która zaczyna krążyć między ludźmi. Jonathan szukając powieści odwiedzi później, tuż przed swoim ślubem, każdą księgarnię na Manhattanie.

Życie płynie dalej i przynosi nieuchronne zmiany. Parę lat później Jonathan i Sara decydują się na małżeństwo ze swoimi partnerami. Nadchodzi dla nich ostatni moment, żeby zaspokoić swoją ciekawość i odszukać się nawzajem. Oboje bowiem wierzą, że można spotkać swoją drugą połówkę i że zdarza się to tylko raz w życiu. Ale kto nią jest? I czy uda im się odwrócić koleje losu, wziąć sprawy w swoje ręce i zapanować nad przeznaczeniem?

W rolach głównych w „Serendipity” występują John Cusack i Kate Beckinsale. W pozostałych rolach oglądamy między innymi Eugene’a Levy’ego („American Pie”, „American Pie 2”), Jeremy Pivena („Gorzej być nie może”), Molly Shannon („Depresja gangstera”, „Happiness”), Johna Corbetta (znanego z „Sex In The City” oraz „Przystanku Alaska”) i Bridget Moynahan („Sex In The City” i „Wygrane marzenia”).

Reżyserem filmu jest Peter Chelsom, producentem zaś Simon Fields. Ten duet reżysersko-producencki zaangażowany był w tak słynne przedsięwzięcia filmowe jak „The Mighty”, „Umrzeć ze śmiechu” czy „Hear My Song”. Pozostali producenci to Peter Abrams i Robert L. Levy, z wytwórni Tapestry, którzy zrealizowali wspólnie takie projekty jak „Cała ona”, „Podaj dalej” oraz „Powiedz tak”. Amy Kaufman i Andrew Panay z Tapestry są współproducentami filmu. Scenariusz napisał Marc Klein.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1563 razy. | Oceń film

Wasze opinie

Mack 11. lutego 2002, 19:35

Jak na tego typu filmy to dobry
ogolnie nie lubie tego typu filmów, ale
ale daje do myślenia jesli masz akurat kłopoty z partnerem.... myślę że to dobra propozycja na Walentynki.

Dodaj nowy komentarz Igraszki losu

Twoja opinia o filmie: