kina.krakow.pl
Film

Cristiada

For Greater Glory: The True Story of Cristiada
Reżyseria: Dean Wright

Repertuar filmu "Cristiada" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Cristiada" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Cristiada
Tytuł oryginalny: For Greater Glory: The True Story of Cristiada
Czas trwania: 145 min.
Produkcja: Meksyk , 2012
Gatunek: dramat / historyczny / wojenny
Premiera: 5 kwietnia 2013
Dystrybutor filmu: Ft Films

Reżyseria: Dean Wright
Obsada: Andy Garcia, Eva Longoria, Eduardo Verastegui, Peter O'Toole

„Cristiada” opowiada historię grupy kobiet i mężczyzn (w większości postaci autentyczne), z których każdy decyduje się na podjęcie największego ryzyka dla dobra swoich rodzin, wiary i przyszłości swojego kraju. Fabuła filmu przybliża skrywane przez lata prawdziwe wydarzenia Powstania Cristeros, które w latach 1926-1929 wstrząsnęło Meksykiem. Obsadzie „Cristiady” przewodzi Andy Garcia, odgrywający rolę generała Gorostiety, wojskowego w stanie spoczynku, który przyglądając się z żoną (Eva Longoria) temu, jak Meksyk pogrąża się w brutalnej wojnie domowej, wzbrania się z początku przed zaangażowaniem w sprawę. Jednakże wkrótce staje się porywającym tłumy przywódcą, zdolnym do złożenia ofiary z własnego życia. Zmienia bandę prześladowanych za wiarę, nieudolnych rebeliantów w bohaterów będących siłą, z którą trzeba się liczyć.
Generał ma niewielkie szanse w walce z wszechwładnym i bezwzględnym prezydentem Plutarco Callesem (nazywanym „antychrystem”), ale ludzie, których spotyka na swej drodze, młodzi idealiści, zadziorni renegaci, a przede wszystkim jeden, niezwykły nastolatek imieniem Jose, uświadamiają mu, że odwaga i wiara mogą narodzić się nawet wtedy, gdy już nie można liczyć na sprawiedliwość.


Średnia ocena: 6.0
rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0
Oceniono 1280 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Cristiada

Wasze opinie

@ 25. marca 2014, 13:17

Tylko prymitywny pusty czlowiek niezdolny do szlachetnych odruchow i uczuc moze krytykowac dzielo tej miary. gbs czy kamil-gdzie sie chowaliscie? skad sie wzieliscie,ze tyle w was pogardy dla rzeczy pieknych? nie stac was na nic dobrego i wylewacie swoje kompleksy.a wstyd

Barbara 29. listopada 2013, 0:42

Jestem pod wrażeniem filmu do dzisiaj, a już minęło sporo czasu jal go oglądałam.Nadal polecam -można już nabyć na płytach DVD.

dada 22. sierpnia 2013, 8:09

Wreszcie film z pozytywnym przeslaniem, przedstawiajacy walke ludzi o wolnosc. Mimo prezentacji roznych postaw pokazuje dobre strony ludzkich charakterow. Film jest podniosly ale tez za wybory dokonywane przez bohaterow fplacili oni najwyzsza cene, cene zycia, a mogli tego uniknac za wyrzeczenie sie swojej religii.

KRYTYK FILMOWY 27. lipca 2013, 17:14

Film zawiera dużo patosu i jest specyficzny tak jak specyficzna jest kultura i obyczaje meksyku. Dla jednych jest wzruszjący i odbierają go bardzo emocjonalnie dla innych kiczowaty i naiwny. Wynika to bardziej z przyjętego światopoglądu niż oceny artystycznej (przeważnie konserwatyści go lubią, a wszyscy o pogladach lewicowych wysmiewają lub nienawidzą). Nie wiatpliwie film porusza bardzo ciekawy temat związany z tym co "postępowe" lewicowe rządy robiły w ameryce łacińskiej z ludzmi wierzącymi (szczególnie z katolikami). Sprawa ta jest bardzo ciekawa i pokazuje do czego prowadzi lewicowa utopia raju na ziemi (u nas był Stalin od tego) dlatego film jest nie wygodny dla wielu z branży "kulturalnej" gdyż nie jest zgodny z ich światopoglądem (dla nich dobry film to np. "Piękno" z 2011 w klimatach RPA). Podsumowując film będzie raczej się podobał "prawicy", "lewica" powinna go mijać szerokim łukiem, podobnie jak prawica powinna unikać "Piękno".

solo 8. lipca 2013, 15:57

zastanawiają mnie ci którym przeszkadza patos i uczucia w filmie. jak bardzo są zblokowani emocjonalnie i jak bardzo musi ich boleć ugniatanie tych uczuc i udawanie ze ich nie ma. lepiej skrytykowac film. niezła racjonalizacja i wyparcie. film wartościowy jakich teraz mało. polecam.

Bartek 7. lipca 2013, 11:52

Film świetny, łzy kręcą się w oczach do tej chwili. Zrealizowany z wielkim rozmachem! Kto się jeszcze zastanawia czy warto to niech się już nie zastanawia, bo naprawdę TRZEBA to zobaczyć!

Krzysiek 30. czerwca 2013, 13:25

Wśród setek tandetnych filmów wreszcie znalazłem coś, czego obejrzenie nie jest stratą czasu. Polecam!

Azi 25. czerwca 2013, 8:29

Piękny i mądry film,polecam wszystkim patriotom i ludziom kochającym prawo wolności, a krytykującym refleksję i empatię dla meksykańskich bohaterów( jak ty byś postąpił na ich miejscu?).

kamil 20. czerwca 2013, 17:32

Fatalny film. Fabula i dialogi na poziomie telenoweli, absurdalny patos. Wiara katolicka przedstawiona w bardzo negatywnym (zabobonnym, msciwym, prymitywnym) swietle. Bardzo przecietna gra aktorska.
Dziewczyna nie wytrzymala do konca, ja z przyzwoitosci wytrwalem. Niepojetym jest dla mnie, jak ten gniot utrzymuje sie na szczycie listy od paru dobrych tygodni.

Krzych 19. czerwca 2013, 12:59

Film naprawdę dobry - bez przesady, a tym bardziej kiczowatości. A podejmuje problemy, które dotykają prawie każdego. Po tych wielu produkcjach dla oglądalności i kasy ten obraz to głęboki oddech, daje do myślenia, również w kwestii organizacji państwa, prawdziwej wolności osobistej i przekonań.
Szkoda, że mała ilość kin go pokazuje i w godzinach tylko popołudniowych - tak było w np. Kijowie.

Kikus 12. czerwca 2013, 8:41

REWELACJA. Jeden z najlepszych filmów jakie w życiu widziałem. Wspaniały film głownie z powodu niesamowitej historii bohaterów dramatu, ale także profesjonalnego warsztatu i gry aktorskiej. Daję 10 na 10. Ten film koniecznie trzeba zobaczyć.

pedro 11. czerwca 2013, 14:28

Zdecydowanie jest to film wart obejrzenia. Nie zgadzam się z opinią, jakoby był nudny. Mnie trzymał w napięciu cały czas. Gra aktorska: bardzo dobra. Znakomicie spędzone dwie i pół godziny w kinie. Gorąco polecam!

Torquemada 11. czerwca 2013, 7:57

Haha, człowiek sowiecki podpisuje się jako "PrawdziwyPolak"

qbs 10. czerwca 2013, 9:33

Beznadziejny i nie chodzi o temat, który niewątpliwie wart był sfilmowania, ale o tandetne, kiczowate dialogi, fatalną grę aktorską, nuda, nuda, aż wstyd, że tacy aktorzy jak Andy Garcia i Peter O'Toole grają w czymś takim. Film klasy B albo nawet C, do puszczania w niedzielne popołudnie co najwyżej w telewizji lokalnej dla mało wymagających widzów.

mw 2. czerwca 2013, 19:47

Piękny i mocny. Warto obejrzeć. Sądząc po reakcji widzów na sali (po filmie) nie tylko ja tak sądzę.

Rado 2. czerwca 2013, 9:59

Film do połowy jest jeszcze znośny, ale potem to już tylko dla ortodoksyjnych katolików. Te męczeńskie klimaty są niezwykle tandetne, a gra aktorska, również takiej sławy jak Andy Garcia, przemienia się w farsę. Nie polecam.

L 1. czerwca 2013, 17:26

rewelacja, polecam

Elemel 31. maja 2013, 16:38

Film rewelacyjny. Został ewidentnie zbojkotowany przez ubeckie Multikino i Górali (ze wzgórz Golan) z Cinema City. Nie ma co atakować kina Kijów, bo Ci akurat Cristiadę grali sporo.

pozdrawiam

zal 26. maja 2013, 8:56

"Prawdziwi polacy " ogladaja kiepskich ....
70 lat zrobiło swoje

Małgosia 26. maja 2013, 7:42

Gorąco polecam. Film niesamowity.Jestem cały czas pod jego wrażeniem.

Dodaj nowy komentarz Cristiada

Twoja opinia o filmie: