kina.krakow.pl
Film

Co jest grane, Davis?

Inside Llewyn Davis
Reżyseria: Ethan Coen, Joel Coen

Repertuar filmu "Co jest grane, Davis?" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Co jest grane, Davis?" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Co jest grane, Davis?
Tytuł oryginalny: Inside Llewyn Davis
Czas trwania: 105 min.
Produkcja: Francja / USA , 2013
Gatunek: dramat / muzyka
Premiera: 28 lutego 2014
Dystrybutor filmu: VUE Movie

Reżyseria: Ethan Coen, Joel Coen
Obsada: Oscar Isaac, Carey Mulligan, Justin Timberlake

Znani z genialnego poczucia humoru bracia Coen po trzech latach przerwy znów podbijają serca widzów. Ich najnowszy hit - „Co jest grane, Davis?”, otrzymał Grand Prix na 66. Festiwalu w Cannes, zbiera rewelacyjne recenzje krytyków na całym świecie i jest jednym z faworytów w wyścigu oscarowym.

Przenoszący się z jednej kanapy na drugą, z podrzędnego nowojorskiego baru do kolejnego, muzyk Davies (Oscar Isaac), próbuje odnaleźć swoje miejsce w świecie, a także wciąż uciekającego mu kota. Po drodze marzy o zrobieniu wielkiej kariery muzycznej. Gra co prawda z Justinem Timberlakiem, ale nie da się ukryć, że muzycy mijają się w doborze repertuaru. Davies na pewno nie jest mistrzem w podejmowaniu właściwych decyzji. Nieustająco zostawia i zabiera rzeczy od dziewczyny przyjaciela, z którą sam miał romans (Carey Mulligan). Ich dialogi skrzące od ciętych ripost zapewne przejdą do zbioru najlepszych tekstów Coenów.

Pełna czarnego humoru komedia jest „wybornie napisana, wyśmienicie zagrana, olśniewająco sfilmowana” (The Guardian), a wielbiciele duetu reżyserskiego z przyjemnością odnajdą w nim nawiązania do poprzednich filmów. „Bracia Coen naszpikowali film całą masą atrakcji” (Filmweb). Zobaczymy w nim plejadę gwiazd: Oscara Isaaca, który stworzył „znakomitą kreację” (Screen Daily), Carey Mulligan, która okazała się „prawdziwym odkryciem filmu (…) ma charakter, temperament i... zdolność solidnego rzucania mięsem” (gazeta.pl), Justina Timberlake’a, Johna Goodmana oraz Garretta Hedlunda. Choć prawdziwą gwiazdą „Inside Llewyn Davis" jest czworonożny rudzielec. „Od czasu „Artysty" i Uggiego, żaden chyba zwierzak nie miał równie sporych szans na zdobycie uwielbienia widzów” (Filmweb).


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 119 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Co jest grane, Davis?

Wasze opinie

Ano 30. lipca 2014, 20:46

Historia jakich pewnie wiele sie dzieje. Zagubieni ludzie marzący o karierze, na swoich warunkach, bez sprzedania sie i łatwej popularności za udział w talent szol ;) (pisownia z premedytacja) Nie o to tu chodzi by film zakończył sie przewidywalnym Happy Endem, za wszelka cenę i wbrew logice. Odczytany z historii cos dla siebie. Dla mnie muzyka country (zawsze niestety na nie) ale tego minusa sie spodziewaliśmy.

kon ktory nie mowi 7. marca 2014, 15:24

Kon który mowi nie powinien mowic i chodzic do kina tylko siedzieć w stodole lub stajni.

koń który mówi 3. marca 2014, 22:29

Słabe,nudne,o niczym..bohater gdzieś jeździ,coś niby usiłuje zrobić-i nic z tego..Jest w tym dziele kilka lepszych scen-z udziałem Goodmana-ale to najwyżej 15 minut.Reszta to ciągnąca się niemiłosiernie,drętwa konina,którą widz łyka bo za bilet zapłacił a do wyjścia daleko..Pierwszy raz od wielu lat miałem ochotę wyjść z kina przed końcem seansu–powstrzymałem się myśląc że doczekam się jakiegokolwiek zakończenia.Nie doczekałem się..Potężne rozczarowanie,widać nawet najlepsi potrzebują czasem forsy tak bardzo że uciekają się do chałturki..

Dodaj nowy komentarz Co jest grane, Davis?

Twoja opinia o filmie: