kina.krakow.pl
Film

Broken


Reżyseria: Rufus Norris

Repertuar filmu "Broken" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Broken" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Broken
Tytuł oryginalny: Broken
Czas trwania: 90 min.
Produkcja: Wielka Brytania , 2012
Gatunek: dramat
Premiera: 25 stycznia 2013
Dystrybutor filmu: Spectator

Reżyseria: Rufus Norris
Obsada: Cillian Murphy, Tim Roth, Eloise Laurence

Film „Broken” w reż. Rufusa Norrisa, który w Polsce wejdzie do kin 25 stycznia, został nominowany w 9 kategoriach do Brytyjskiej Nagrody dla Filmów Niezależnych. Tym samym został liderem pośród innych filmów nominowanych. Rozdanie nagród nastąpi 9 grudnia w Londynie.
Debiut Rufusa Norrisa „Broken” został również nominowany do Europejskich Nagród Filmowych ( EFA) do European Discovery 2012 – Prix FIPRESCI. Nagroda przyznawana jest co roku i wyróżnia autora pełnometrażowego debiutu.

Skunk ma 11 lat, jest na diecie i jest wyluzowana. Wakacje właśnie się zaczęły i jej dni wypełnia beztroska. Niestety, pewnego dnia pan Oswald, brzydki sąsiad mieszkający naprzeciwko, bije Ricka, słodkiego, ale emocjonalnie niestabilnego chłopaka z sąsiedztwa. Dziecięca niewinność Skunks nagle znika, a ona nie jest w stanie nic z tym zrobić. Jej dom, sąsiedztwo i szkoła stają się środowiskiem pełnym niepewności i skomplikowanym, a jej przyszłość wypełnia nieprzewidywalność.
Jedyną ulgę przynosi kontakt w Rickiem – słodkim, ale zaburzonym chłopakiem. Kontakt z nim sprawia, że Skunks dostrzega dla siebie nową szansę. Może zostać tu, gdzie znajduje się obecnie lub opuścić to miejsce. Może żyć, a może umrzeć.
Broken to film, który bada siłę miłości, idealizowanej, nieodwzajemnionej, niechcianej oraz bezwarunkowej – zawsze jednak silnej i wszechogarniającej.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 505 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Broken

Dodaj nowy komentarz Broken

Twoja opinia o filmie: