kina.krakow.pl
Film

Wybraniec


Reżyseria: Michał Węgrzyn

Repertuar filmu "Wybraniec" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Wybraniec" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.


Produkcja: Polska , 2013
Premiera: 1 marca 2013
Dystrybutor filmu: Syrena

Reżyseria: Michał Węgrzyn
Obsada: Adam Bobik, Karolina Gorczyca, Maja Bohosiewicz

„Wybraniec” to dramat obyczajowy, w którym motywem przewodnim jest poszukiwanie własnej tożsamości. Film na przykładzie współczesnych 20-,30-latków opowiada o tym, jak młodzi ludzie pochopnie i nierozważnie podejmują decyzje o małżeństwie i posiadaniu dzieci.

Główny bohater jest młodym lekkoduchem wychowanym przez dwie kobiety. Bezpieczeństwo finansowe najpierw zapewniała mu matka, a teraz robi to bogata żona. Poznajemy bohatera, gdy staje się młodym mężem, a wkrótce ma stać się ojcem. Po śmierci matki wstrząsa nim odkrycie tajemnicy z przeszłości jego rodziny. Świat wali mu się na głowę, a zadawane wcześniej przez niego pytania o istotę człowieczeństwa teraz dotyczą również jego osoby. Ważną postacią w filmie jest też partnerka głównego bohatera. Jej osoba to symbol wielkomiejskich karierowiczek, które kierowane instynktem, za wszelką cenę usiłują urodzić dziecko. Gdy naturalne metody zawiodą, jedyną szansą może okazać się wykorzystanie metody In vitro.

„Wybraniec” opowiada historię uniwersalną, z którą utożsamić może się każdy, kto przez chwilę cierpiał w miłości lub po prostu był zagubiony u progu dorosłego życia.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 541 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Wybraniec

Dodaj nowy komentarz Wybraniec

Twoja opinia o filmie: