kina.krakow.pl
Film

Wielki wóz

Le grand chariot
Reżyseria: Philippe Garrel

Repertuar filmu "Wielki wóz" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Wielki wóz" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Wielki wóz
Tytuł oryginalny: Le grand chariot
Czas trwania: 95 min.
Produkcja: Szwajcaria/Francja , 2023
Gatunek: dramat / familijny
Premiera: 1 grudnia 2023
Dystrybutor filmu: Aurora Films

Reżyseria: Philippe Garrel
Obsada: Louis Garrel, Damien Mongin, Esther Garrel

Wciągająca opowieść o tym, jak skomplikowane bywają relacje międzyludzkie oraz sugestywna metafora świata, w którym powoli zanikają tradycyjne wartości. „Wielki Wóz” to bardzo osobisty film Philippe’a Garrela. Nie dość, że reżyser współpracował przy nim z trójką swoich dzieci, to jeszcze jego ojciec, zanim został aktorem, pracował właśnie jako lalkarz.

Film zdobył Srebrnego Niedźwiedzia za najlepszą reżyserię.

Bohaterami filmu Philippe’a Garrela jest rodzina lalkarzy. Artystyczny talent przechodzi w niej z pokolenia na pokolenia, bo w działalność niewielkiego teatrzyku zaangażowany jest nie tylko Simon (Aurélien Recoing), ale też jego matka (Francine Bergé) oraz trójka dorosłych dzieci (w tych rolach wystąpiły dzieci reżysera – Louis, Lena i Esther Garrel). Trupę dopełnia mający poważne malarskie aspiracje Pieter (Damien Mongin).

Pieczołowicie przygotowywane lalkowe spektakle dostarczają wielu wrażeń i uciech dzieciom podczas tournée, jakie grupa odbywa po całym kraju. Działalność rodzinnego przedsięwzięcia układa się dobrze aż do momentu, kiedy podczas jednego z przedstawień Simon dostaje udaru. Co więcej, jego matka zaczyna cierpieć na coraz poważniejszą demencję. Wszystko w jednej chwili spada na barki najmłodszych, którzy nie są na to gotowi, a przy tym poważnie się zastanawiają nad opuszczeniem grupy i pójściem własną drogą. Do tego dochodzą miłosne problemy i rozterki przytrafiające się członkom teatralnej trupy.


Średnia ocena: 0.0
rating 0.0 rating 0.0 rating 0.0 rating 0.0 rating 0.0 rating 0.0 rating 0.0 rating 0.0 rating 0.0 rating 0.0
Oceniono 0 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Wielki wóz on IMDb

Trailer filmu: Wielki wóz

Dodaj nowy komentarz Wielki wóz

Twoja opinia o filmie: