kina.krakow.pl
Film

Tylko Bóg wybacza

Only God Forgives
Reżyseria: Nicolas Winding Refn

Repertuar filmu "Tylko Bóg wybacza" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Tylko Bóg wybacza" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Tylko Bóg wybacza
Tytuł oryginalny: Only God Forgives
Czas trwania: 90 min.
Produkcja: Francja , 2013
Gatunek: kryminał / dramat / thriller
Premiera: 14 czerwca 2013
Dystrybutor filmu: Gutek Film

Reżyseria: Nicolas Winding Refn
Obsada: Ryan Gosling, Kristin Scott Thomas, Tom Burke

Nowy film Nicolasa Windinga Refna, twórcy kultowego „Drive". Hipnotyczna opowieść o więzach krwi i zemście z Ryanem Goslingiem i Kristin Scott Thomas w rolach głównych. Autorem ścieżki dźwiękowej - podobnie jak w przypadku „Drive" - jest Cliff Martinez, a za oszałamiającą stronę wizualną filmu odpowiada Larry Smith, autor zdjęć do m.in. "Oczu szeroko zamkniętych" Stanley'a Kubricka.

Julian (Ryan Gosling) w Bankoku jest właścicielem klubu, w którym prowadzi nie do końca legalne interesy. Kiedy jego brat Billy zostaje zamordowany, życie Juliana radykalnie się zmienia. Ich matka (Kristin Scott Thomas) oczekuje, że młodszy syn odnajdzie zabójców brata i go pomści. Mężczyzna -- mimo oporów i wątpliwości -- postanawia dotrzeć do człowieka, który prawdopodobnie stoi za śmiercią Billy'ego. Wie tylko, że w ciemnych zaułkach miasta nazywają go Aniołem Zemsty...


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 518 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Tylko Bóg wybacza

Wasze opinie

mar 14. lipca 2013, 23:42

Film mocny, miejscami brutalny, pokazujący problematykę turystyki seksualnej w Tajlandii (między innymi). Przemoc jeśli jest pokazana - jest w pełni uzasadniona. To nie jest bezmyślna nawalanka i pokaz muai-tai - to jest film o sprawiedliwości. Oczywiście obraz (kolorystyka, kompozycja) oraz dźwięk opowiadają znacznie więcej aniżeli dialogi aktorów. Polecam dla wyrafinowanych kinomanów (to nie jest typowy, schematyczny amerykański film, którymi jesteśmy zazwyczaj zasypywani). Jeżeli komuś znane są takie nazwiska jak Herzog, Von Tier, Lynch, Kim Ki Duk - to polecam.

kinomaniaczka 29. czerwca 2013, 9:53

Najgorszy film, jaki widzialam. Jezeli ktos idzie tylko ze wzgledu na Ryan'a to i tak nie wyjdzie z sali z usmiechem na twarzy.

aneta 27. czerwca 2013, 19:54

Film jest tragiczny! Najgorszy jaki w zyciu widziałam! Nie mogę uwierzyć, że dotrwałam do końca... Poza tym, że okropnie mnie zesteresował i rozdraznił nic więcej w tym filmie nie było. Żadnego sensu czy przesłania. Reżyser chciał stworzyć coś NIESAMOWITEGO, POTĘŻNEGO, COŚ CZEGO NIE BYŁO... a wyszło... małe, nijakie, głupkowate, bezsensowane "byle co".

jay 27. czerwca 2013, 9:14

'mocniejszy od drive'... no pewnie bo film jest niesamowicie krwawy i brutalny.... nie polecam

kraków 27. czerwca 2013, 5:57

"dla ludzi z otwartym umysłem lubiących nowości , brak standardów i zaskoczenie." śmiechu warte. ciekawe co w tym filmie było nowego. tematyka tak banalna, że dzieci w podstawówkach piszą ciekawsze wypracowania. film żenujący słaby, tragiczny, przewracający wnętrzności.zmarnowany czas i pieniądze

PMW fun 22. czerwca 2013, 19:29

Na zakończenie filmu jest dedykacja dla Aleksandra Jodorovskiego. Takie też było moje pierwsze skojarzenie muzyczne. Ogólnie film jest ciężki, w klimacie Jodorovskiego i Lyncha (aczkolwiek nie jest jakimś objawieniem) - jeżeli ktoś lubi taką poetykę, warto się przejść. W filmie bardzo mało jest dialogów - treść przekazują obrazy i muzyka.

Joanna 22. czerwca 2013, 12:44

Świetny film! Jest on przeznaczony dla ludzi z otwartym umysłem lubiących nowości , brak standardów i zaskoczenie. Jeśli film "Drive" wam sie podobał , to ten również jest w tym klimacie.
Fenomenalnie ujęcia, dobra muzyka. Polecam !

oo 21. czerwca 2013, 14:09

ŚMIERĆ FRAJEROM CO IM SIĘ NIE PODOBAŁO, JAK SIĘ NIE PODOBA TO POC O DO KINA CHODZIĆ?!!!

robson02 18. czerwca 2013, 9:18

Witam.
Film jest tak dziwny, że trudno opisać go jako głupi czy też bez sensu. Obraz miał w sobie dużo artystycznej i kreatywnej sztuki nowoczesnej splecionej z głęboko zakorzenioną tradycją Azji, który został wzbogacony piękną ścieżką dźwiękową. Pomimo to mocno drażnił mój układ nerwowy i został mi tylko duży niesmak po wyjściu z sali kinowej. Często miewam też tak, że po jakimś czasie nawet i w złym filmie doznaję olśnienia i wyciągam z filmu pozytywne wnioski. Jednak to nie ten film. Czy można go polecić? Tak, ale na własną odpowiedzialność. Jedyną mylącą zachętą na obejrzenie tego filmu jest Ryan Gosling.

Asza 17. czerwca 2013, 20:12

byłam dzisiaj z chłopakiem i żaluje nie podobal nam sie spodziewaliśmy sie czegoś innego.

karolina 17. czerwca 2013, 15:42

makabra...

Megi 17. czerwca 2013, 8:59

Film ma swój klimat i jest mocno pokrecony;))) (Wiec z odpowiednim nastawieniem ) koniecznie polecam sie wybrac:) KAPITALNA MUZYKA

Richard 16. czerwca 2013, 21:58

This has all the makings of an outstanding film, and it is just that in some parts. But there are too many confusing and labored excursions into Thai culture that let it down badly. The ending disappoints and so does the enigmatic (Thai) beginning. If only Quentin Tarantino had got to work on it.

Redz 16. czerwca 2013, 21:25

Dawno nie byłem na takiej samirze. Tragedia. Jedyne co mozna powiedzieć o tym filmie pozytywnego to chyba tylko dobrze skonstruowany napis "the end". I tak dziw ze wytrwale, do tego momentu. ŻENADA

widz 15. czerwca 2013, 22:30

Byłem widziałem i żałuję. Kill bill przy tym filmie to poezja.

Koneser 14. czerwca 2013, 11:38

Maciek, oni na razie oceniają trailer. Nie zmienia to faktu, że są kretynami :)

Maciek 11. czerwca 2013, 8:03

Premiera 14 czerwca, mamy dziś 11 a już jest oceniony 58 razy ze średnią 4,9. Ludzie są kretynami i dzięki takim baranom sugerowanie się ocenami można sobie w d... wsadzić.

Dodaj nowy komentarz Tylko Bóg wybacza

Twoja opinia o filmie: