kina.krakow.pl
Film

Ocalony

Lone Survivor
Reżyseria: Peter Berg

Repertuar filmu "Ocalony" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Ocalony" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Ocalony
Tytuł oryginalny: Lone Survivor
Czas trwania: 121 min.
Produkcja: USA , 2013
Gatunek: akcja / biograficzny / dramat
Premiera: 14 marca 2014
Dystrybutor filmu: Monolith

Reżyseria: Peter Berg
Obsada: Emile Hirsch, Ben Foster, Taylor Kitsch, Mark Wahlberg

"Ocalony" to zrealizowana z wielkich rozmachem, oparta na faktach opisanych w bestsellerowej książce Marcusa Luttrella opowieść o braterstwie, heroizmie oraz niezwykłej odwadze. Film przedstawia prawdziwą historię niewiarygodnej misji czwórki komandosów Navy SEALs, którzy mieli zneutralizować jednego z przywódców Al-Kaidy, lecz ostatecznie zostali zapędzeni przez wrogie siły w pułapkę w afgańskich górach. Grupa została osaczona przez talibskich bojowników oraz odcięta od jakiejkolwiek pomocy, a jej członkowie zmuszeni do zmierzenia się z trudnymi dylematami moralnymi. Stawiając swe życie na szali, czterech zahartowanych w boju mężczyzn odnalazło w sobie pokłady siły i odwagi, by podjąć się walki do samego końca.

Książka autorstwa Marcusa Luttrella, jedynego ocalałego z tamtej misji żołnierza, stała się dla wielu ludzi źródłem niewyczerpanej motywacji oraz niezwykle poruszającym wykładem na temat siły ludzkiego ducha w starciu z przytłaczającymi wyzwaniami fizycznymi oraz moralnymi. W „Ocalonym” w Luttrella wcielił się Mark Wahlberg. W rolach pozostałych członków elitarnej drużyny, którzy oddali wszystko dla swych żołnierskich braci, wystąpili Taylor Kitsch jako Michael Murphy, Emile Hirsch jako Danny Dietz oraz Ben Foster jako Matthew „Axe” Axelson. Rolę Erika Kristensena, dowódcy misji Navy SEALs w Afganistanie, zagrał Eric Bana.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 49 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Ocalony

Wasze opinie

Yod 26. marca 2014, 12:54

Troszke za duzo Hollywood.

pitfor 19. marca 2014, 17:00

Właśnie wróciłem z kina… powiem tak, film dla sympatyków Navy Seals i współczesnych konfliktów zbrojnych (szumnie mi się powiedziało). Widowisko bez zbędnego patosu i półgodzinnego wstępu jak to trudno przejść „Hell week”. Najlepsze z tego wszystkiego jest dosyć realne pokazanie walki w bliskim kontakcie z wrogiem. Film pomija niestety jeden z najciekawszych elementów „przygody” Marcusa, czyli wykorzystanie elementów treningu snajperskiego do przetrwania – dla tych co czytali książkę zapewne sprawa jasna. Moja ocena to 6 z plusem.

hopislaw 15. marca 2014, 17:30

Rombanka siekanka nasi komandosi so lepsi (dac im lepszy sprzet)) moze byc USA

Dodaj nowy komentarz Ocalony

Twoja opinia o filmie: